© Detta material är skyddat enligt lagen om upphovsrätt. Eftertryck eller annan kopiering kan endast göras efter medgivande av Resultatservice.
Preliminärt resultat på SS2
Skyttesvängen 2016-08-14
SS 2 7800m. Skapad 2016-08-14 16:05:41

Tp Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Totalt Diff Tot Diff Kl Diff fg
1 1 4 9 Rolf Grybb
Tobias Grybb
Opel Hässleholms MK
  0 5.46,7 0.00,0 0.00,0 0.00,0
2 1 9 16 Thomas Brolin
Camilla Brolin
Skoda Vara MK
  0 5.51,2 0.04,5 0.00,0 0.04,5
3 2 9 23 Anders Åberg
Joakim Jönsson
Peugeot Hässleholms MK
Team Rallyshop.se
  0 5.51,5 0.04,8 0.00,3 0.00,3
4 2 4 13 Johnny Pedersen
Anders Steen
BMW Vas
Au2Parts/yokohama
  0 5.52,5 0.05,8 0.05,8 0.01,0
5 3 4 15 Bjarne Rutgersson
Alexander Lundström
Ford Stenungsunds MS
Team Jordvarme.se
  0 5.55,3 0.08,6 0.08,6 0.02,8
6 4 4 8 Joacim Kristiansson
Anders Björnmyr
Opel SMK Hörby
  0 5.56,2 0.09,5 0.09,5 0.00,9
7 5 4 11 Tommy Andersson
Thomas Hallén
BMW SMK Hörby
  0 5.58,2 0.11,5 0.11,5 0.02,0
8 3 9 24 Alf Nilsson
Anneli Nilsson
BMW Eslövs MK
  0 6.01,5 0.14,8 0.10,3 0.03,3
9 1 14 28 Ingvar Hansson
Andreas Berg
BMW SMK Hörby
  0 6.01,8 0.15,1 0.00,0 0.00,3
10 4 9 18 Jörgen Lundgren
Andreas Nilsson
Opel Lunds AC
  0 6.02,9 0.16,2 0.11,7 0.01,1
11 6 4 12 Anders Karlsson
Jan-Erik Jönsson
Ford Eslövs MK
  0 6.04,0 0.17,3 0.17,3 0.01,1
12 2 14 27 Peter Lindén
Thomas Lindén
Volvo Pilatorps MK
  0 6.04,8 0.18,1 0.03,0 0.00,8
13 7 4 21 Håkan Oddshammar
Pamela Oddshammar
BMW Lunds AC
  0 6.04,9 0.18,2 0.18,2 0.00,1
14 1 3 25 Roger Sloberg
Per Nilsson
Citroën Hässleholms MK
  0 6.07,5 0.20,8 0.00,0 0.02,6
15 5 9 19 Ola Johansson
Leif Johansson
VW Hyllinge MS
  0 6.08,3 0.21,6 0.17,1 0.00,8
16 2 3 26 Anders Palmquist
Anna Palmquist
Peugeot SMK Hörby
  0 6.09,0 0.22,3 0.01,5 0.00,7
17 1 5 3 Lars Östring
Anders Lundahl
Ford Helsingborgs KK
  0 6.10,4 0.23,7 0.00,0 0.01,4
18 3 14 29 Anders Lindén
John-Erik Johnsson
Volvo Pilatorps MK
  0 6.13,0 0.26,3 0.11,2 0.02,6
19 1 7 42 Rolf Arne Nilsson
Mats Dahlgren
Volvo SMK Hörby
  0 6.13,9 0.27,2 0.00,0 0.00,9
20 1 1 59 Jesper Larsson
Robin Rosengren
Toyota Kristianstads MK
Larsson Rally
  0 6.14,5 0.27,8 0.00,0 0.00,6
21 2 7 32 Daniel Ekdahl
Kjell-Arne Ekdahl
Volvo Lunds AC
  0 6.16,4 0.29,7 0.02,5 0.01,9
22 1 6 54 Mikael Andersson
Anna Larsson
BMW Kullings MS
Team Jordvarme.se
  0 6.17,6 0.30,9 0.00,0 0.01,2
23 1 11 65 Fredrik Karlsson
Henrik Olofsson
VW Eslövs MK
Eko Motorsport
  0 6.17,8 0.31,1 0.00,0 0.00,2
24 1 12 38 Jonas Hansson
Johan Hansson
Volvo SMK Hörby
Stefans Däckservice Hörby
  0 6.18,7 0.32,0 0.00,0 0.00,9
25 1 2 31 Erik Andersson
Janne Persson
Volvo SMK Hörby
  0 6.19,7 0.33,0 0.00,0 0.01,0
26 3 7 34 Marcus Ekdahl
Roger Clausson
Volvo Lunds AC
  0 6.20,1 0.33,4 0.06,2 0.00,4
27 2 2 36 Roland Brorsson
Bengt Andersson
Volvo SMK Hörby
Stefans Däckservice Hörby
  0 6.20,2 0.33,5 0.00,5 0.00,1
28 2 6 52 Hampus Larsson
Magnus Andersson
Toyota Kristianstads MK
Larsson Rally
  0 6.20,2 0.33,5 0.02,6 0.00,0
29 4 7 35 Jim Svensson
Camilla Persson
Volvo Hässleholms MK
  0 6.20,5 0.33,8 0.06,6 0.00,3
30 2 12 48 Henrik Rehn
Patrik Berglund
Volvo SMK Örkelljunga
  0 6.21,6 0.34,9 0.02,9 0.01,1
31 3 2 39 Leif Axelsson
Peter Augustinsson
Volvo S:a Sunnerbos MK
Augustinsson Måleri
0 6.21,9 0.35,2 0.02,2 0.00,3
32 6 9 22 Uffe Jansson
Olof Thulin
Opel SMK Örkelljunga
0 6.22,4 0.35,7 0.31,2 0.00,5
33 4 2 37 Tyko Nilsson
Henrik Svensson
Volvo Hässleholm MK
  0 6.23,9 0.37,2 0.04,2 0.01,5
34 5 7 44 Erik Harrysson
Rikard Fors
Volvo Eslövs MK
AM Elteknik
  0 6.26,2 0.39,5 0.12,3 0.02,3
35 2 11 60 Clas-Håkan Larsson
Steffen Rosengren
Volvo Kristianstad MK
Larsson Rally
  0 6.27,7 0.41,0 0.09,9 0.01,5
36 3 11 63 Bo Nilsson
Christian Gustavsson
Opel SMK Hörby
  0 6.28,9 0.42,2 0.11,1 0.01,2
37 3 12 40 Josefin Ingvarsson
Ronnie Pettersson
Volvo Hässleholms MK
  0 6.30,6 0.43,9 0.11,9 0.01,7
38 5 2 41 Bengt Malmgren
Jan Malmgren
Volvo SMK Hörby
  0 6.31,2 0.44,5 0.11,5 0.00,6
39 4 12 50 Skawomir Bronk
Jan Nilsson
Volvo Lunds AC
  0 6.32,4 0.45,7 0.13,7 0.01,2
40 1 15 6 Magnus Johannesson
Matts Andersson
Lancia Kristianstad MK
  0 6.32,5 0.45,8 0.00,0 0.00,1
41 7 9 20 Stefan Eldh
Jimmy Eldh
Ford Östgöta Bilsportsförening
  0 6.32,6 0.45,9 0.41,4 0.00,1
42 6 7 43 Sven-Erik Nielsen
Jan Larsson
Volvo Dalby MK
  0 6.33,4 0.46,7 0.19,5 0.00,8
43 5 12 49 Marcus Lenander
Johannes Mårtensson
Volvo Trelleborgs MK
  5 6.33,9 0.47,2 0.15,2 0.00,5
44 6 2 46 Tommy Svensson
Stefan Hansson
Volvo SMK Hörby
Stefans Däckservice Hörby
  0 6.33,9 0.47,2 0.14,2 0.00,0
45 6 12 51 Patrik Ahlstedt
Jonas Andersson
Volvo Christianstads Racing Clu
V.vram Racing
  0 6.34,4 0.47,7 0.15,7 0.00,5
46 7 12 47 Anders Hasselgren
Andreas Hasselgren
Volvo SMK Hörby
Stefans Däckservice Hörby
  0 6.37,4 0.50,7 0.18,7 0.03,0
47 1 20 1 Victor Hansen
Jens Hansen
VW SMK Hörby
Team Rallyshop.se
  0 6.39,1 0.52,4 0.00,0 0.01,7
48 7 7 45 Michael Jeffman
Gabriela Jeffman
Volvo Hässleholms MK
  0 6.39,5 0.52,8 0.25,6 0.00,4
49 4 11 61 Alexander Nilsson
Frida Johansson
VW SMK Örkelljunga
  0 6.41,2 0.54,5 0.23,4 0.01,7
50 5 11 67 Anders Frostensson
Per-Ivar Pi Hellberg
VW Olofströms MK
  0 6.41,5 0.54,8 0.23,7 0.00,3
51 6 11 64 Erik Lindfors
Andreas Andersson
VW Golf Hässleholms MK
  0 6.47,8 1.01,1 0.30,0 0.06,3
52 3 6 55 Mikael Karlsson
Helen Karlsson
Golf Eslövs MK
Eko Motorsport
  0 6.57,0 1.10,3 0.39,4 0.09,2
53 7 11 66 Kennie Frostensson
Tonny Frostensson
VW Olofströms MK
  0 7.01,7 1.15,0 0.43,9 0.04,7
54 8 11 62 Fredrik Schultz
Joakim Ekelund
VW Hässleholms MK
  0 7.08,2 1.21,5 0.50,4 0.06,5
55 4 6 58 Tommy Malm
Michel Helgason
Saab Lunds AC
  0 7.15,1 1.28,4 0.57,5 0.06,9

Resultatservice