Anmälningslista

Anmälda till Rally: Örnskölden 2016

16 jan 2016 - Örnsköldsviks Rallyklubb

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 STD/GT-GTS E bilar Oavsett cyl.volym 0
3 STD/GT-GTS F bilar 0-1300 cc 2
4 STD/GT-GTS F bilar 1300-1600 cc 2
5 STD/GT-GTS F bilar Över 1600 cc 8
7 STD/GT-GTS G1 & G2 bilar Oavsett cyl.volym 0
8 STD/GT-GTS H1 bilar Oavsett cyl.volym 7
9 STD/GT-GTS H2 och I bilar Oavsett cyl.volym 5
10 STD-GT/GTS J1 bilar Oavsett cyl.volym 0
11 Volvo Original A-B och C-förare. 2
12 Grupp E och grp. N <1400, A-B och C-förare 0
13 2WD A-B och C-förare (Grp. A/N/H/ NS 2wd) 3
14 4 WD A-B och C (WRC/S2000/ Grp. A/N/Ns 4wd 2
15 Ungdomsrally 0
30 Föråkare - Godkänd av arrangör 2
Totalt 33

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
3
Stefan Gustavsson
Tommy Ericsson
Almunge MK
Almunge MK
Saab 96 Sport
SE
3
Sten Säfström
Jan Säfström
Sigtuna RC
Skepptuna MK
Saab Monte Carlo 850
SE
4
Mats Lundgren
Tomas Andersson
Umeå Automobilklubb
MK Kopparberg
Ford Cortina GT
Bläster Mäster
SE
4
Stefan Pettersson
Sören Westerman
Rasbo MK
Almunge MK
Ford Cortina GT
Bevalko Historik Rallyteam Sweden
SE
5
Nils Bergquist
Karl Erik Magnusson
Västerås MS
Västerås MS
Volvo 122
Carfix Rally Team
SE
5
Janne Blom
B-Inge Blom
Finspångs MS
Offerdals MK
Volvo PV
SE
5
Ola Eklund
Gustav Larsson
Västerås MS
SMK Dala
Volvo PV544
Car Fix Rally Team
SE
5
Per Göransson
Jan Nilsson
Almunge MK
Kolsva MK
Ford Falcon
SE
5
Per Henrik Hedberg
Hans-Åke Flink
SMK Söderhamn
Mälaröarnas MK
Volvo Amazon
SE
5
Rolf Norlin
Kai Rantanen
MSK Hammaren
Enköpings MK
Volvo Amazon
Bajskir Hästar Hammarbygård
SE
5
Bosse Rönnbäck
Gert Svensson
Östernärke RMC
Östernärke RMC
Ford Falcon
SE
5
Alf Öberg
Göran Liljeros
Västerås MS
Västerås MS
Volvo Amazon 122S
Carfix Rallyteam
SE
8
Henrik Boivie
Simon Svensson
Almunge MK
Almunge MK
Ford Escort RS2000
Bevelko Historic Rallyteam Sweden
SE
8
Tony Jansson
Sussi Andersson
Almunge MK
Rasbo MK
Ford Escort Rs.2000
Bevelko Historic Rally Team Sweden
SE
8
Kenneth Kilheim
Robert Karlsson
Jämtlands MK
Jämtlands MK
Volvo 142
SE
8
Mikael Lööv
Hans Andersson
Rasbo MK
Rasbo MK
Opel Ascona
SE
8
Anton Mattsson
Mats Sandberg
Umeå Automobilklubb
Umeå Automobilklubb
Volvo 142
SE
8
Erik Uppsäll
Sören Dahlin
Sigtuna RC
Huddinge MK
Saab 96 V4
SE
8
Göran Westerman
Rasbo MK
Opel Ascona
SE
9
Mats Karlsson
Lars-Olof Gustafsson
Nässjö MK
Nässjö MK
Volvo 242
SE
9
Lars-Ove"biffen" Olsson
Torbjörn Jönsson
Forshaga MC
Forshaga MC
Opel Ascona 400
SE
9
Mats Thorszelius
Peter Johansson
SMK Uppsala
Uppsala MK
Volvo 240
SE
9
Tomas Thorszelius
Åke Nilsson
Rasbo MK
Rasbo MK
Volvo 244
SE
9
Göran Waller
Pontus Eriksson
Hedesunda MK
Club Tierp Motorpark
VW Golf
SE
11
Magnus Berlin
Filip Rosendal
SMK Uppsala
Rasbo MK
Volvo 240
SE
11
Rune Grafström
Örnsköldsviks RK
Volvo 940
Heco Aluminiumtrailer AB
SE
13
Oskar Brorsson
Jämtlands MK
VW Golf
SE
13
Christoffer Storäng
Per Christensen
Rasbo MK
Rasbo MK
Ford Escort
Bevelko Historic Rallyteam Sweden
SE
13
Magnus Åberg
Gunnar Åberg
Vännäs MK
Vännäs MK
VW Golf II
SE
14
Marcus Nilsson
Lars Nilsson
Vännäs MK
Vännäs MK
Mitsubishi Lancer EVO5
SE
14
Bernth Rönnberg
Alexander Westin
Vännäs MK
Vännäs MK
Mitsubishi EVO VI
SE
30
Mikael Jardstam
Mikael Asplund
SHRA Örnsköldsvik
SHRA Örnsköldsvik
Saab 96
SE
30
Tomas Karlström
Jim Nordquist
Örnsköldsviks RK
Örnsköldsviks RK
Volvo 240
SE
www.resultatservice.com

Meny

Örnskölden 2016

16 jan 2016 - Örnsköldsviks Rallyklubb