Anmälningslista

Anmälda till Rally: Rally Blekinge

23 sep 2017 - Asarums MS

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Debutanter 3
2 App. K -1965 0
3 App. K 1966 - 75 1
4 App. K 1976 - 81 0
5 App. K 1982 - 85 0
6 App. K 1985 - 92 0
7 R4/R5 (4wd) A-B-C förare 4
8 R2/R3 (R2, Gr N 1601<2000) (R3, Gr H 1601>, Nat.special 2 wd) A-förare 27
9 R1B (R1B, VOC, Gr F, Gr N 1401<1600) A-förare 7
10 R1A (R1A, Gr E, Gr N<1400) A och B-förare 9
11 R2/R3 (R2, Gr N 1601<2000) (R3, Gr H 1601>, Nat special 2 wd) B och C-föra 20
12 R1B (R1B, VOC, Gr F, Gr N 1401<1600) B-förare 12
13 R1B (R1B, VOC, Gr F, Gr N 1401<1600) C-förare 14
14 R1A (R1A, Gr E, Gr N<1400) C-förare 12
15 Motionsklass för samtliga till tävlingen inbjudna bil och förarklasser 3
16 Ungdomsrally 10
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan 5
Totalt 127

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Håkan Johansson
Tom Persson
Eslövs MK
SMK Helsingborg

SE
1
Rebecka Persson Holmberg
Jennie Johbonell
SMK Helsingborg
Eslövs MK

SE
1
Stefan Svensson
Karl-Axel Wigren
Växjö Sportvagnsklubb
Wms
Fiat 124 Special T
SE
3
Jens Andersson
Roger Myhre
Olofströms MK
Olofströms MK
Volvo 142
SE
7
Robin Adolfsson
Nicklas Ottosson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi EVO IX
SE
7
Nils Jensen
Ida Lidebjergranber
Haninge MK
Asarum MS
Skoda Octavia WRC
SE
7
Kristoffer Nilsson
Jesper Johansson
Hässleholms MK
Ryds MK
Subaru Impreza WRX STI
SE
7
Ola Schön
Emelie Olsson
Tomelilla MK
Kristianstad MK
Subaru Impreza
SE
8
Mikael Andersson
Ola Sandberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toytota Corolla
SE
8
Mikael Andersson
Peter Berglund
Södra Sunnerbo MK
SMK Hörby
Volvo 940
SE
8
Pontus Berglund
Julia Thulin
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
8
Erik Bergman
Per Andersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Corsa
Assistancekåren
SE
8
Anton Claesson
Anton Geijersson
Grimslövs MS
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
8
Per Eriksson
Tobias Gunnarsson
Emådalens MK
Emådalens MK
Volvo 940
SE
8
Johan Green
Kevin Athley
Hässleholms MK
Wäxjö MS
Toyota Corolla
SE
8
Peter Holgersson
Emelie Svensson
Ryds MK
Ryds MK
Ford Escort MK II
SE
8
Christoffer Holmberg
Niklas Ohlsson
Karlskrona Automobil Klub
Karlskrona AK
Opel Ascona B
SE
8
Jonatan Johannesson
Mats Jönsjö
Gullabo RC
Kristianstad MK
VW Golf 3 KitCar
Jerrys Motorsport
SE
8
Thord Johansson
Emil Månsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Konditori Boulevard Kristianstad
SE
8
Robert Karlsson
Gustav Lindfors
Ljungby MK
Hässleholms MK
VW Golf
SE
8
Viktor Karlsson
Erik Lindfors
Nybro AC
Hässleholm MK
VW Golf MK3 Kit-Car
SE
8
Johan Kastenman
Ronny Espmarker
Kristianstads MK
Kristianstad MK
Volvo 940
SE
8
Tom Kristensson
Henrik Appelskog
SMK Hörby
Peugeot 208 R2
SE
8
Janne Kristiansson
Eva Lange
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
8
Joacim Kristiansson
SMK Hörby
Toyota Corolla
SE
8
David Lindström
Tobias Steen
Skillingaryds MK
Gotlands MF BK
Volvo 940
Plombo Motor
SE
8
Lars Mårtensson
Liselott Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
8
Mattis Olsson
Marcus Sundh
Gullabo RC
Älmhults MK
Toyota Corolla
SE
8
Görgen Persson
Josefin Ingvarsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 244
Team Tyringe Bildemontering
SE
8
Bengt Ragntoft
Patrik Törnqvist
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
8
Mikael Rosenberg
Markus Pedersen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Tyringe Bildemontering AB
SE
8
Mikael Simon
Michael Exenberger
Ljungby MK
Ljungby MK
Ford Escort
SE
8
Håkan Tagesson
Anders Tagesson
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 242
SE
8
Kristoffer Thörjesson
Mikael Jönsson
Ryds MK
Asarumsms
Opel Astra OPC
SE
8
Jimmy Wessbo
Nina Jonasson
Kullings MS
Wäxjö MS
Volvo 940
Johanssons Bilverkstad I Borås
SE
9
Magnus Bengtsson
Håkan Pettersson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
9
Bo Fransson
Göran Jonasson
Växjö MS
Volvo 940
SE
9
Hans Fransson
Emma Fransson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
9
Henrik Levin
Ida Isaksson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944 Voc
SE
9
Ingemar Månsson
Emelie Lexander
SMK Hörby
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
9
Jim Nilsson
Rickard Frick
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
AM Elteknik
SE
9
Per-Ola Thörnberg
Oscar Almqvist
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Volvo 940
SE
10
Conny Erlandsson
Torgny Krantz
Oskarshamns RRC
Oskarshamns RRC
Toyota Corolla
SE
10
Robin Håkansson
Niklas Eriksson
Gullabo RC
Nybro AC
Opel Astra
Gullabo Rallydäck 0486-21851
SE
10
Jesper Larsson
Erika Ledin
Kristianstads MK
SMK Hörby
Toyota Corolla
Larsson Rally
SE
10
Conny Martinsson
Roger Petersson
Wäxjö MS
Lessebo MK
Citroën Ax Sport
SE
10
Erik Ohlsson
Daniel Wärnlund
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
SE
10
Andreas Olsson
Martin Olsson
Kalmar MK
Gullabo RC
VW Golf
Gullabo Rallydäck 0486-21851
SE
10
Carl Ryke
Joakim Amar
Karlskrona AK
Karlskrona AK
VW Golf
SE
10
Magnus Sigvardsson
Joakim Gustafsson
SMK Hörby
Kristianstad MK
VW Golf II
Larsson Rally
SE
10
Keith Wennberg
Jane Wennberg
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Hejdu Hejdu Racing
SE
11
Jimmy Alvarsson
Rasmus Lindhal
Gränna MK
Skillingaryd MK
Volvo 940
SE
11
Andreas Andersson
Tommy Andersson
SMK Hörby
SMK Hörby
Honda Civic Type-R
SE
11
Andreas Axelsson
Jonas Bergman
Grimslöv MS
Älmhults MK
VW Golf
Jerrys Motorsport
SE
11
Krister Krille Bengtsson
Joakim Karlsson
Olofströms MK
Ryds MK
Volvo 242
SE
11
Hans Bååth
Danny Holgersson
Wäxjö MS
Ryds MK
BMW Compact
SE
11
Christian Fors
Henrik Jansson
Kullings MS
Kullings MS
BMW 325
SE
11
Joakim Hansson
Fabian Källström
Grimslöv MS
Wäxjö MS
Volvo 740
SE
11
Johannes Haraldsson
Kenny Andersson
Hässleholms MK
Olofströms MK
VW Golf 16V
SE
11
Jörgen Hildingsson
Martin Nilsson
Kristianstad MK
Simrishamns MK
Volvo 240
SE
11
Filip Håkansson
Daniel Borgqvist
Asarums MS
Olofströms MK
Toyota Starlet
Lightspeed Motorsport
SE
11
Peder Johansson
Kristian Florèn
Kullings MS
Kullings MS
BMW 325
Johanssons Bilverkstad I Borås
SE
11
Simon Karlsson
Johan Eriksson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
Ns Allservice 072-3198040
SE
11
Jimmy Kristensen
Anna Larsson
Wäxjö MS
Kristianstads MK
Volvo 940
Larsson Rally
SE
11
Oscar Ljung
Steinar Bakkland
Simrishamns MK
Hässleholms MK
Ford Fiesta R2T
SE
11
Simon Magnusson
Christoffer Svensson
Älmhults MK
Nässjö MK
Opel Corsa B
SE
11
Håkan Olsson
Henric Nilsson
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
11
Andreas Persson
Frida Olofsson
Simrishamns MK
Hässleholms MK
Opel Corsa B
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
11
Anders Stenkilsson
Kristian Lindberg
Simrishamns MK
Trelleborgs MK
Mercedes 190 2,3-16
SE
11
Henrik Thagesson
Molly Thorén
Nybro AC
Volvo 740
SE
11
Rasmus Thulin Johansson
Robin Rosengren
Skillingaryds MK
Kristianstads MK
Volvo 242
Hejdu Hejdu Racing
SE
12
Mattias Erelt
Åke Lundberg
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 740
SE
12
Sven Fondell
Mikael Olsson
SMK Hörby
Christianstads RC
Volvo 244
SE
12
Einar Fors
Madeleine Ruud Nielsen
SMK Hörby
Hässleholms MK
Peugeot 106
SE
12
Patrik Fredriksson
Oscar Hedén
Munkfors MC
Kulling MS
Volvo 940 Voc
Fredriksson Motorsport
SE
12
Jonas Henrysson
Camilla Olsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
12
Jimmie Karlsson
Jonathan Johansson
Olofströms MK
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
12
Kenth Lindkvist
Sven Ovesson
Ryds MK
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
12
Jonas Magnusson
Johnny Ottosson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Team 4240
SE
12
Fredrik Persson
Johan Haak
Simrishamns MK
Osby MK
Volvo 940
C Ahlberg Consulting AB
SE
12
Filip Svensson
Per-Ivar Pi Hellberg
Eslövs MK
Osby MK
Volvo 940
Svensson Motorsport
SE
12
Arvid Tobiazon
Carl Tobiazon
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
Jerrys Motorsport
SE
12
Martin Zettervall
Peter T Modig
Hästveda FRC
Vara MK
Volvo 940
SE
13
Linus Andersson
Christer Håkansson
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
SE
13
Alfredsson Christer
Karl-Gustav Askmyren
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
13
Fredrik Elmdahl
Magnus Nyrrel
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
13
Mattias Hansson
Ella Hansson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 740
SE
13
Adam Håkansson
Hanna Kjellvåg
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
Lightspeed Motorsport
SE
13
Mikael Ingemansson
Björn Bergstrand
Hästveda FRC
Osby MK
Volvo 244
SE
13
Simon Johansson
Anton Johansson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
13
Emil Karlsson
Filip Henningsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Volvo 240
E.k Motorsport
SE
13
Ulrik Nilsson
Ted Malm
Dalby MK
Arlövs MK
Volvo 940 Voc
Polykemi AB
SE
13
Mathias Sellberg
Robin Adolfsson
Karlskrona AK
Gullabo RC
Volvo 240
Trr Motorsport
SE
13
Rasmus Svensson
Victor Svensson
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 940
SE
13
Robin Thörnberg
Vakant
Vetlanda RRC
Volvo 240
SE
13
Emma Wallman
Bo Wallman
Gullabo RC
Karlskrona AK
Volvo 940
SE
13
Viktor Zettergren
Fredrik Dehlin
Wäxjö MS
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
14
Oscar Arvidsson
Isak Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf 2
Larssons Plåtslageri
SE
14
Jennie Blansch
Louise Blansch
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra
Assistancekåren
SE
14
Joakim Blansch
Jennifer Bergkvist
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra
Psa Motorsport
SE
14
Linus Hedström
Per-Arne Axelsson
MK Brinkarna
Gullabo RC
Volvo 740
SE
14
Anton Johansson
Jonathan Gunnarsson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf 2 GT
SE
14
Marcus Johansson
Carl Johansson
Gullabo RC
Gullabo RC
VW Golf
SE
14
Oliver Lennartsson
Lucas Ljungbäck
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 740
SE
14
Johan Ohlsson
Wäxjö MS
Opel Ascona B
SE
14
Erik Sundqvist
Max Salomonsson
Ljungby MK
Ljungby MK
VW Golf
SE
14
Jonas Svensson
Lars Svensson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf III
SE
14
Kjell Svensson
Anne Wiesemann
Ryds MK
Ryds MK
BMW 316 Compact
SE
14
Johan Widerberg
Peter Olsson
Simrishamns MK
Kristianstad MK
Mercedes C180
SE
15
Kim Gustavsson
Anders Berggren
Asarums MS
Asarums MS
VW Golf
SE
15
Kjell Larsson
Jan Larsson
Vara MK
Vara MK
VW Golf
SE
15
Sofie Svensson
Britt-Marie Svensson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 940 Voc
SE
16
Simon Axelsson
Stefan Axelsson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 740
SE
16
Calle Carlberg
Torbjörn Carlberg
Nässjö MK
Nässjö MK
Audi 80
SE
16
Emil Friman
Andreas Friman
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Volvo 940
SE
16
Kevin Gustavsson
Kjell Karlsson
Asarum MS
Ryds MK
Opel Astra
SE
16
Victor Hansen
Jens Hansen
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Rallyshop Motorsport
SE
16
Lukas Hägg
Magnus Hägg
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
Volvo 240
SE
16
Jacob Johannesson
Anette Pettersson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
SE
16
Anton Johansson
Mikael Karlsson
Wäxjö MS
Ryds MK
Volvo 240
Restaurang Ladan Tingsryd AB
SE
16
Tim Lagerstam
Robin Bäckström
Kullings MS
Falköpings MK
Volvo 940
SE
16
Sebastian Lindeborgh
Per-Olof Lindeborgh
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 242
SE
30
Joachim Carlström
Jörgen Norman
Gullabo RC
Gullabo RC
Mitsubishi R 5
SE
30
Bengt-Erik Gillberg
Vakant
Asarums MS
Volvo 240
SE
30
Arvid Johansson
Hampus Nilsson
Lessebo MK
Lessebo MK
Volvo 240
SE
30
Lars Servin
Peter Andersson
SMK Hörby
SMK Hörby
Vakant
Team 4240
SE
30
Tommy Svensson
Roland Brorsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Tba
Stefans Däckservice Hörby
SE
www.resultatservice.com