Anmälningslista

Anmälda till Rally: Rally Gimmersta

30 sep 2017 - Katrineholms MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 STD-GT/GTS E bilar (-1961) 0
3 STD-GT/GTS F bilar 0-1300cc (1962-1965) 4
4 STD-GT/GTS F bilar 1301-1600cc (1962-1965) 3
5 STD-GT/GTS F bilar över-1600cc (1962-1965) 10
7 STD-GT/GTS G1 & G2 bilar (1966-1971) 6
8 STD-GT/GTS H1 bilar (1972-1975) 9
9 STD-GT/GTS H2 & I bilar (1976-1981) 10
10 STD-GT/GTS J1 & J2 bilar (1982-1990) 6
11 4WD (A/B/C-förare) Obs! Se inbjudan! 3
12 2WD (A/B/C-förare) Obs! Se inbjudan! 3
13 Std (A/B/C-förare GrE/F/Voc) Obs! Se inbjudan! 6
30 Föråkare: Måste vara godkänd av arrangören före anmälan 4
Totalt 64

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
3
Göte Nygren
Mikael Yliluoma
MK Kopparberg
Hällefors MK
Saab Monte Carlo
SE
3
Sten Säfström
Jan Säfström
Sigtuna RC
Sigtuna RC
Saab Monte Carlo 850
SE
3
Hans Åke Söderqvist
Mattias Lagström
Norbergs MC
Norbergs MC
BMC Cooper S
Söderqvist Enginering
SE
3
Urban Wahlberg
Benny Nordqvist
Linköpings MS
Linköpings MS
Ford Anglia
A.rc Motorsport
SE
4
Leif B. Andersson
Bengt Lank
Rallyklassiker
Fagersta MK
Ford Cortina GT
Heco Aluminium Trailer AB
SE
4
Lars Larsson
Patrik Andren
MK Kopparberg
Mkkopparberg
VW 1500 S
SE
4
Kenneth Waltersson
Torbjörn Strömsnes
Anderstorp RC
Anderstorp RC
Ford Lotus Cortina
SE
5
Nils Bergquist
Karl Erik Magnusson
Västerås MS
Västerås MS
Volvo 122S
Carfix Rally Team
SE
5
Janne Blom
Stig Bergqvist
Finspångs MS
Finspångs MS
Volvo PV
SE
5
Lasse Drotz
Claes Rundlöf
Waxholms MK
Waxholms MK
Volvo Amazon 122
Team Tia Racing
SE
5
Per Göransson
Roger Lindholm
Almunge MK
Västerås MK
Volvo Amazon
SE
5
Per Henrik Hedberg
Anders Östlund
SMK Söderhamn
Hällefors MK
Volvo Amazon
SE
5
Håkan Holm
Johan Ruden
Vallentuna MK
Vallentuna MK
Volvo Amazon
SE
5
Anders Levin
Anette Levin
MK Team Westom
MK Team Westom
Volvo 122S
SE
5
Karl-Bertil Ling
Jan Nilsson
Kolsva MS
Kolsva MS
Ford Falcon Sprint
SE
5
Leif Ramström
Johan Karlsson
Västerås MS
Katrineholms MK
Ford Mustang GT 350 R
SE
5
Alf Öberg
Göran Liljeros
Västerås MS
Västerås MS
Volvo Amazon 122S
Carfix Rallyteam
SE
7
Ove Fellin
Åke Carlbom
Kolsva MS
MSK Hammaren
Volvo Amazon
SE
7
Ove Jonsson
Marcus Jonsson
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Saab 96 V4
SE
7
Rolf Karlsson
Lars Olof Pettersson
SMK Arboga
SMK Arboga
Volvo 142
SE
7
Sture Persson
Erik Nilsson
Jämtlands MK
MK Vmt Jämtland
Saab 96 V4
SE
7
Bengt Samuelsson
Sofia Johansson
SMK Motala
Ydre MK
Volvo 142S
Team Torpa Gård Konferens & Event
SE
7
Curt Åkerberg
Olivia Candell
Flens MS
Volvo 142
SE
8
Roger Clefberg
Rune Eriksson
Västerås MS
Västerås MS
Ford Escort RS 2000
SE
8
Jan O Gustavsson
Johan Furensjö
Östgöta Bilsportförening
Östgöta Bilsportförening
Ford Escort RS 2000
Magic Racing
SE
8
Krister Hedman
Tord Jonsson
SMK Nyköping
Opel Kadett GTE
SE
8
Robert Jakobsson
Amelie Jakobsson
Kolsva MS
Opel Ascona A
SE
8
Anders Jansson
Åke Andersson
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Saab 96 V4
SE
8
Jonas Larsson
Mikael Larsson
SMK Vingåker
SMK Vingåker
Volvo 142
SE
8
Valter Olofsson
Oscar Lindberg
Skepptuna MK
Teknis MC
Saab V4
SE
8
Peter Thume
Karin Danielsson
Kolsva MS
Kolsva MS
Opel Kadett GTE
SE
8
Lars Werner
Thomas Widfond
Kolsva MS
Kolsva MS
Opel Ascona A
SE
9
Ola Axelsson
Curt Lundmark
Västerås MS
Västerås MS
Volvo 240
Axelssons Turisttrafik AB
SE
9
Ruben Börjesson
Fred Calmerman
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Triumph TR7 V8
SE
9
Patrik Dybeck
Jonny Norling
SMK Gävle
Skutskärs MS
VW Golf 1
Batteribolaget
SE
9
Jan Hagberg
Per Mikael Eksröm
Kinds MK
Borås MK
Volvo 242
SE
9
Per-Erik Lundgren
Mikael Andersson
Borlänge MK
Eskilstuna MK
Ford Escort MK 2
SE
9
Lars-Ove"biffen" Olsson
Torbjörn Jönsson
Forshaga MC
Forshaga MC
Opel Ascona 400
SE
9
Leif Pedersen
Oskar Andersson
Flens MS
Flens MS
Opel Ascona
SE
9
Peter Sjögren
Thomas Sjögren
Grangärde RRC
Grangärde RRC
Opel Ascona B
SE
9
Per-Erik Sköldin
Kristina Sköldin
SMK Vingåker
SMK Vingåker
Volvo 244
SE
9
Christer Sunner
MK Kopparberg
Opel Kadett GTE
SE
10
Göran Huggare
Sture Huggare
Kolsva MS
Kolsva MS
Opel Kadett GSI
SE
10
Håkan Huggare
Peter Persson
Kolsva MS
Kolsva MS
Opel Kadett GSI
SE
10
Mats Karlsson
Mahtias Lundahl
Vimmerby MS
Vimmerby MS
Audi quattro
SE
10
Janne Pettersson
Lasse Andersson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Audi quattro A2
SE
10
Anders Söderberg
Lotta Strand
Botkyrka MK
SMK Valdemarsvik
Audi 90 quattro
SE
10
Tomas Åkeson
Tommy Petterson
Teknis MC
Teknis MC
Lancia Delta Integrale
SE
11
Emil Carlsson
Katrineholms MK
Mitsubishi EVO IX
Carlsson Byggare
SE
11
Marcus Gerdåker
Mathias Johnsson
Katrineholm MK
Katrineholms MK
Mitsubishi EVO IX
SE
11
Kristoffer Gustavsson
Viktor Niemistö
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Subaru Impreza
SE
12
Lars Lindros
Fredrik Karlsson
Katrineholns MK
Opel Ascona
SE
12
Niklas Solenö
Katrineholms MK
Katrineholms MK
VW Golf MK 3
SE
12
Thobias Wahlström
Magnus Johansson
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Ford Fiesta
SE
13
Claes Claesson
Peter Fritz
Katrineholms MK
Volvo 240
SE
13
Stig König
Peo König
SMK Vingåker
SMK Vingåker
Ford Escort
SE
13
Lars Ohlson
Göran Widell
SMK Vingåker
SMK Vingåker
Volvo 940
SE
13
Jonna Olsson
Katrineholm MK
Volvo 850
SE
13
Susanne Rosén
Lars Rosén
SMK Vingåker
SMK Vingåker
VW Golf 3
SE
13
Jonas Sjöman
Gustav Sjöman
Flens MS
Katrineholms MK
Volvo 940
SE
30
Göran Andersson
Sven Olov Larsson
SMK Vingåker
SMK Vingåker
Opel Ascona
SE
30
Josefine Björling
Robert Björling
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Volvo 740
SE
30
Mikael Gustavsson
Mikael Brinck
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Ford Fiesta
SE
30
Sven Karlsson
Henrik Pedersen
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Volvo 244
SE
www.resultatservice.com