Anmälningslista

Anmälda till Rally: exaktacreative - Snapphanerally

18 - 20 aug 2022 - Hässleholms MK

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Debutanter 1
2 A,B,C Förare APP K 2WD 3
3 A,B,C Förare Alla 4D även APP K 12
4 A-Förare Trimmat 2WD 14
5 A-Förare Standad A 3
6 A-Förare Standard B 7
7 B-Förare Trimmat 2WD 8
8 B-Förare Standard A 4
9 B-Förare Standard B 9
10 C-Förare Trimmat 2WD 7
11 C-Förare Standard A 6
12 C-Förare Standard B 10
13 Ungdomsrally 1
30 Föråkare godkänd av arrangören 6
Totalt 91

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Rasmus Mattsson
Axel Selin
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Volvo Xc 60
SE
2
Peter Dahlsund
Mats Larsson
Varbergs MK
Varbergs MK
Volvo 240
SE
2
Morten Eskildsen
Michael Sahl Christensen
Historisk Motorsport DK
Ask Hedeland
Peugeot 309 GTI
DK
2
Lars Nilsson
Simon Nilsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Ford Escort RS 2000
SE
3
Christer Ahlberg
Magnus Andersson
Simrishamns MK
Kristianstad MK
Mitsubishi EVO 7
C Ahlberg Consulting AB
SE
3
Ingvar Andersson
Adam Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Subaru Impreza
SE
3
Rickard Andersson
Anna Palmquist
SMK Hörby
SMK Hörby
Subaru Sti Tmr N12
Stefans Däckservice Hörby
SE
3
Stig Andervang
Robin Eriksson
MK Rimo
SMK Valdemarsvik
Skoda Fabia R5
SE
3
Jerker Axelsson
Mattias Andersson
SMK Trollhättan
Säffle MC
VW Polo
SE
3
Joachim Carlström
Jörgen Norman
Gullabo RC
Gullabo RC
Mitsubishi Mirage
SE
3
Mick Fraas
Erik Larsen
Frederiksborg Amts Mk/a
Dansk Rally Club
Subaru Impreza
DK
3
Kalle Gustafsson
Magnus Nilsson
Haninge MK
Katrineholms MK
Ford Fiesta R5
LG Bil & Motor AB
SE
3
Nils Jensen
Kjell Andersson
Haninge MK
Huddinge MK
Citroën Dsr5
SE
3
Arvid Johansson
Andreas Sigfridsson
Lessebo MK
Växjö MK
Skoda EVO 2
SE
3
Albin Nordh
Maja Bengtsson
Ydre MK
Älmhults MK
Skoda Fabia
Team Nybe
SE
3
Thobias Svensson
Stefan Petersson
SMK Hörby
Grimslövs MS
Mitsubishi EVO 6
SE
4
Göran Adolfsson
Tobias Petersson
Växjö MS
Växjö MS
Volvo 940
SE
4
Johannes Fraas
Ronni Bengtson
Frederiksborg Amts Mk/a
Frederiksborg Amts Mk/a
Volvo 940
DK
4
Johan Green
Kevin Athley
Hässleholms MK
Wäxjö MS
Toyota Corolla
SE
4
Thomas Hansson
Stefan Ohlson
Munkfors MC
Teknis Motor Club
Volvo 940
SE
4
Christoffer Jacobsson
Tobias Steen
Gotlands MF BK
Gotlands MF BK
Ford Fiesta MK 7
JR Motorsport AB
SE
4
Anders Kristensson
Olivia Kristensson
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
BMW 325
SE
4
Joacim Kristiansson
Roger Clausson
SMK Hörby
SMK Hörby
Toyota Corolla
SE
4
Hampus Larsson
Gustav Lindfors
Kristianstads MK
Hässleholms MK
Honda Civic
SE
4
Linus Månsson
Martin Heggblad
Östgöta Bilsportförening
Östgöta Bilsportförening
Toyota Corolla
SE
4
Lars Mårtensson
Liselott Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
4
Martin Nilsson
Bengt Persson
Gotlands MF
SMK Hörby
Volvo 240
SE
4
Crister Nystrand
Victoria Nystrand
Katrineholms MK
Katrineholms MK
Ford Fiesta R2
SE
4
Görgen Persson
Tomas Hallen
Hässleholms MK
SMK Hörby
Volvo 244
SE
4
David Pettersson
Kim Johansson
Asarums MS
Asarums MS
Toyota Starlet
SE
5
Kurt Ekelund
Jonas Svensson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf 4
SE
5
Johan Holm
Christer Holm
SMK Trollhättan
SMK Trollhättan
Volvo 240
Team Cowboy
SE
5
Jesper Larsson Odenmalm
Erika Ledin
Kristianstads MK
SMK Hörby
Toyota Corolla
SE
6
Magnus Bengtsson
Håkan Pettersson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
6
Mattias Erelt
Åke Lundberg
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 740
SE
6
Bo Fransson
Roger Dahlberg
Växjö MS
Kristdala MS
Volvo 940
SE
6
Stefan Håkansson
Mikael Johansson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 940
SE
6
Patrik Jonsson
Pierre Carlsson
Nora MK
Åvidabergs MK
Volvo 940
SE
6
Henrik Levin
Ida Levin
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
6
Jim Nilsson
Jörgen Jönsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
AM Elteknik
SE
7
Simon Andersson
Eslövs MK
Opel Adam R2
AM Elteknik
SE
7
Johannes Haraldsson
Magnus Lörd
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf 4
SE
7
Jimmy Kristensen
Erik Telehagen
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
7
Mats Larsson
Carina Larsson
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
Volvo 940
Blueteam rally
SE
7
Mikael Larsson
Ebba Larsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
7
Jimmy Lundqvist
Stina Esaiasson
Ryds MK
Ryds MK
Opel Ascona B
SE
7
Håkan Olsson
Linus Olsson
Asarums MS
-Asarums MS
Volvo 940
SE
7
Ulf Wiström
Patrik Wiström
Linköpings MS
Linköpings MS
Ford Fiesta R2
SE
8
Magnus Ericsson
Janne Arvidsson
Bengtsfors MC
Bengtsfors MC
Volvo 940
SE
8
Marcus Johansson
Anna Larsson
Gullabo RC
Kristianstads MK
VW Polo
SE
8
Lucas Ljungbäck
Emma Enarsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 740
SE
8
Lars Svensson
Johannes Ljungbäck
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
SE
9
Emil Friman
Tom Törngren
Vetlanda RRC
Gränna MK
Volvo 940
SE
9
Kevin Gustavsson
Isa Kolmbäck
Asarums MS
Taxinge MK
Opel Astra
SE
9
Simon Johansson
Anton Johansson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 940
Motorsport Johansson
SE
9
Jimmie Karlsson
Nellie Svensson
Olofströms MK
Ryds MK
Volvo 940
SE
9
Roger Karlsson
Josefina Hellkvist
V:a Östergötlands MK
V:a Östergötlands MK
Volvo 940
SE
9
Tim Lagerstam
Peter Svensson
Kullings MS
Kullings MS
Volvo 940
SE
9
Andreas Lexander
Arvid Lexander
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Volvo 940
SE
9
Markus Svensson
Joakim Svensson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 940 F
SE
9
Anders Östberg
Anna Svensson
SMK Hörby
Höörs MK
Volvo 940
SE
10
Conny Eriksson
Jonas Andersson
Gullabo RC
Gullabo RC
Opel Ascona B
SE
10
Berndt Holgersson
Ella Hansson
S Sunnerbo MK
Grimslövs MS
Opel Ascona B
SE
10
Tobias Holmberg
Mathias Sellberg
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Volvo 940
SE
10
Torbjörn Karlsson
Fredrik Dehlin
Älmhults MK
Älmhults MK
BMW 325
SE
10
Robert Svensson
Hannes Håkansson
Asarums MS
Asarums MS
BMW E36
SE
10
Madicken Swärdh
Leif Fredriksson
Katrinholms MK
Katrineholms MK
Citroên C2 Max
SE
10
Tomas Wenersson
Pierre Svensson
Ssmk
Ssmk
Opel Ascona A
SE
11
Per-Arne Axelsson
Lars Gustafsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Toyota Corolla
Team RutGear Motorsport
SE
11
Linus Larsson
Johan Nilsson
Arlöv MC
Arlöv MC
Volvo 940
Lundells motorsport
SE
11
Oliver Larsson
Alexander Larsson
Arlöv MC
Arlöv MC
BMW 318I
Lundell motorsport
SE
11
Martin Nilsson
Patrik Lundahl
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Saab 99
SE
11
Thomas Olofsson
Juha Haukilahti
Gullabo RC
Gullabo RC
Toyota Corolla
SE
11
Simon Wernersson
Hans-Peter Picher
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra F
SE
12
Christer Alfredsson
Karl-Gustav Askmyren
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
12
Kristoffer Bengtsson
Jennie Jämsen
Simrishamns MK
Eslöv MK
Volvo 940
SE
12
Rasmus Bengtsson
Torbjörn Ivarsson
Älmhults MK
Hässleholms MK
Volvo 940 Grp F
SE
12
Karljohan Ingesson
Emma Fransson
SMK Hörby
Wäxjö MS
BMW E46
SE
12
Jocke Johansson
Mattias Bengtsson
Hässleholms MK
Ryds MK
Peugeot 206 GTI
SE
12
Linus Johansson
Hugo Nillsson
Ryds MK
Älmhults MK
Volvo 940
SE
12
Fredrik Karlsson
Per Andersson
Dals MK
Dals MK
Volvo 940
SE
12
Roy Larsen
Pernilla Larsson
SMK Hörby
Kristianstad MK
Volvo 940
SE
12
Ted Malm
Katharina Malm
Arlövs MC
Arlövs MC
Volvo 244
Lundells Motorsport
SE
12
Ulrik Nilsson
Magnus Fogelberg
Dalby MK
Simrishamns MK
Volvo 940 Grp F
Polykemi AB
SE
13
Adam Grahn
Marcus Sundh
Simrishamn MK
Älmhults MK
VW Polo
SE
30
Willy Ingemansson
Jimmy Möllerström
Hässleholms MK
Opel Ascona
SE
30
Lars Johnsson
Ina Norlin
Hässleholms MK
Christianstad RC
Opel Ascona A
SE
30
Ingemar Månsson
Per Ivar Pi Hellberg
SMK Hörby
Osby MK
Volvo 940
SE
30
Kevin Möllerström
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Manta B
SE
30
Tyko Nilsson
Karolina Persson
Hässleholm MK
Volvo 940
SE
30
Peter Vestlund
Magnus Larsson
Hässleholms MK
Hyllinge MS
BMW 320
SE
www.resultatservice.com