Anmälningslista

Anmälda till Rally SM: Östersund Winter Rally

23 - 24 feb 2018 - MK VMT Jämtland

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 SM - Otrimmat 2 WD (R2) 2
2 SM - Trimmat 2 WD (R3) 16
3 SM - Trimmat 4 WD (R5) 10
4 SM - 4 WD övriga 9
5 JSM - Otrimmat 2WD (R2) 9
6 JSM - Trimmat 2 WD (R3) 6
7 MAS inbjudningsklass R1. Enbart R1 bilar 0
30 Föråkare 6
Totalt 58

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Jonas Bodin
Madelene Buskas
Grödinge MK
Gotlands MF BK
Peugeot 208 R2
SE
1
Pontus Åhman
Filip Wernefur
Almunge MK
Skillingaryds MK
Peugeot 208 R2
SE
2
Karl Erik Bäckwall
Sören Anttila
Offerdals MK
Stuguns MK
Seat Ibiza GT
SE
2
Robert Eriksson
Johan Garli
Eskilstuna MK
Stuguns MK
Renault Clio R3
SE
2
Patrik Flodin
Göran Bergsten
Ilsbo MK
Forshaga MC
BMW M3
Andersérs Mek Verkstad AB
SE
2
Johan Green
Kevin Athley
Hässleholms MK
Wäxjö MS
Toyota Corolla
SE
2
Stefan Hanhela
Henrik Lundh
KAK Motorsport
Eskilstuna MK
VW Polo Super 1600
SE
2
Johannes Haraldsson
Danny Holgersson
Hässleholms MK
Ryds MK
Peugeot 206RC
SE
2
Andreas Israelsson
Björn Johnsson
Vansbro MK
Hässleholms MK
VW Golf
SE
2
Jan Johansson
Martin Elofsson
Fryksdalens MK
MK Team Westom
Nissan Sunny
Spader Äzz Rally
SE
2
Jonas Johansson
Malin Strömberg
MK Ran Askersund
MK Ran Askersund
Toyota Corolla
SE
2
Kristian Johansson
Fredrik Livh
Kinds MK
Laxå MK
VW Golf IV KitCar
Johanssons Bilverkstad I Borås
SE
2
Stefan Jonsson
Stefan Ahl
Vännäs MK
Wäxjö MS
Seat Ibiza KitCar
SE
2
Emil Karlsson
Jessica Larsson
Hällefors MK
Rasbo MK
Volvo 940
Kjellbergs AB
SE
2
Nicklas Karlsson
Angela Petré
MK Team Westom
MK Team Westom
Golf III
SE
2
Elias Lundberg
David Arhusiander
ADAC Ostwestfalen-Lippe
Jämtlands MK
Volvo 940
SE
2
Mattias Olsson
Morten Erik Abrahamsen
Fryksdalens MK
NMK Larvik
VW Golf
SE
2
Oskar Sundell
Håkan Jacobsson
Sandviken MK
Norbergs MC
Toyota Corolla
SE
3
Bengt Abrahamsson
Peter Fogel
Kullings MS
Kullings MS
Mitsubishi R5
SE
3
Mattias Adielsson
Andreas Johansson
Göteborgs MF
Eskilstuna MK
Skoda Fabia R5
SE
3
Martin Berglund
Joakim Gevert
SMK Gävle
Fryksdalens MK
Skoda R5
SE
3
David Bogie
John Rowan
South Of Skottland Car Cl
Skoda Fabia R5
GB
3
Anton Eriksson
Magnus Proos
SMK Sundsvall
Härjedalens AK
Skoda Fabia R5
SE
3
Johan Holmberg
Christoffer Bäck
Gotlands MF
SMK Hedemora
Ford Fiesta R5
SE
3
Jörgen Jonasson
Nicklas Jonasson
Vännäs MK
Vännäs MK
Skoda R5
SE
3
Daniel Röjsel
Nicklas Edvardsson
SMK Dala Falun
SMK Dala Falun
Ford Fiesta R5
Stavboms Motor
SE
3
Thomas Thunström
Jörgen Lindahl
Ludvika MS
Wäxjö MS
Citroën DS3 R5
SE
3
Fredrik Åhlin
Joakim Sjöberg
Värmlands Kc
Hofors MS
Skoda Fabia R5
SE
4
Robin Adolfsson
Nicklas Ottosson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi EVO IX
SE
4
Henrik Carlzon
Petra Nordqvist
SMK Linde
Hällefors MK
Mitsubishi EVO
GMM maskin&motor AB
SE
4
Lennart Gälliner
Peter Johansson
Jämtlands MK
Jämtlands MK
Mazda 323 Turbo
SE
4
Tobias Johansson
Bo Holmstrand
Ludvika MS
Kullings MS
Mitsubishi Evolution 9
Racepart SWEDEN
SE
4
Harry Joki
Stefan Ohlson
Västerås MS
Teknis Motor Club
Mitsubishi EVO7
Blue Thing Sport
SE
4
Mats Jonsson
Johnny Johansson
Forshaga MC
SMK Lindesberg
Skoda Fabia WRC
SE
4
Thomas Lahti
Tomas Wikström
NMS-Boden
Kalix MK
Mitsubishi EVO 8
SE
4
Michael Wikström
Lennart Nilsson
NMS Boden
NMS Boden
Ford Focus WRC
SE
4
Algot Öberg
Jim Hjerpe
Eskilstuna MK
Säters MK
Subaru Impreza STI WRX
SE
5
Hampus Jakobsson
Jens Jakobsson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Peugeot 208
JP Racing
SE
5
Kevin Jirvelius
Sophia Karlsson
SMK Örebro
Taxinge MK
Ford Fiesta R2
SE
5
Victor Karlsson
Jonas Magnér
Vimmerby MS
KAK Motorsport
Ford Fiesta R2
SE
5
Jari Liiten
Mikael Kjellgren
Sandvikens MK
Hjo MK
Peugeot 208
R-SPORT SWEDEN
SE
5
Victor Liljesson
Patrik Wiström
Linköpings MS
Linköpings MS
Ford Fiesta R2
Appelskogs Bil AB
SE
5
Oscar Ljung
Steinar Bakkland
Simrishamns MK
Hässleholms MK
Ford Fiesta R2T
SE
5
Eddie Lundqvist
Olle Erixon
Sandvikens MK
Katrineholms MK
Ford Fiesta R2
SE
5
Albin Nordh
Mattias Erixon
Ydre MK
Nässjö MK
Renault Twingo R2
SE
5
Petter Palmqvist
Miriam Walfridsson
SMK Gävle
MK Ratten
Peugeot 208
SE
6
Simon Andersson
Urban Fröjd
Bengtsfors MC
Falköpings MK
Volvo 940
SE
6
Pontus Jakobsson
Martin Andersson
SMK Nyköping
Götene MK
Toyota Corolla
Södertörnsvakuum.se
SE
6
Simon Karlsson
Tobias Steen
Gullabo RC
Gotlands MF BK
Volvo 940
Ns Allservice 072-3198040
SE
6
Viktor Karlsson
Gustav Jacobsson
Jämtlands MK
Jämtlands MK
Volvo 242
SE
6
Pontus Lönnström
Richard Svensson
Nora MK
Storfors MK
Volvo 940
SE
6
Markus Theorin
Henrik Söderkvist
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
VW Golf III
Bergfors Snickerifabrik
SE
30
Alexander Broberg
Jonas Eriksson
SMK Nyköping
SMK Nyköping
Volvo S60
SE
30
Håkan "nutte" Henriksson
Sören Hedlund
Offerdals MK
Offerdals MK
Volvo 940
SE
30
Dan Hoff
Pontus Hoff
Jämtlands MK
Jämtlands MK
Folkvagn Golf III 16V
SE
30
Stefan Magnusson
Per Magnusson
Jämtlands MK
Jämtlands MK
Volvo 940
SE
30
Niklas Nilsson
Pontus Hallin
Jämtlands MK
MK Nordjämten
Volvo 242
SE
30
Roger Ramsell
Hans- Erik Lundkvist
Jmk
Jämtlands MK
BMW M3
SE
www.resultatservice.com

Meny

Östersund Winter Rally

23 - 24 feb 2018 - MK VMT Jämtland