Anmälningslista

Anmälda till Rally: Österlensprinten

20 jul 2018 - Rally Österlen

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A-Förare - Standard A 1
2 B-Förare - Standard A 6
3 C-Förare - Standard A 1
4 A-Förare - Standard B 5
5 B-Förare - Standard B 10
6 C-Förare - Standard B 10
7 A-Förare -Trimmat 8
8 B-Förare -Trimmat 7
9 C-Förare -Trimmat 7
10 A-Förare - 4 WD 3
11 B-Förare - 4 WD 2
12 C-Förare - 4 WD 1
13 Apendix K 2
14 Ungdomsrally 1
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan 1
Totalt 65

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Peter Lundell
Anna Lundell
Tomelilla MK
Tomelilla MK
Volvo 242
Lundells Motorsport
SE
2
Oscar Arvidsson
Isak Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Toyota Corolla
Larssons Plåtslageri
SE
2
Fredrik Dehlin
Madeleine Ruud Nielsen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Honda Civic
SE
2
Björn Hansson
Lyn Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK

Team Latin Rally
SE
2
Andreas Håkansson
Max Håkansson
SMK Hörby
SMK Hörby
VW Golf
SE
2
Josefin Ingvarsson
Ronnie Pettersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
2
Viktoria Lindh
Magnus Persson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
Rally Team Lindh
SE
3
Håkan Larsson
Tobias Larsson
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Volvo 940
Larsson Rally
SE
4
Erik Andersson
Janne Persson
SMK Hörby
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
4
Jim Nilsson
Stefan Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
AM Elteknik
SE
4
Rolf Arne Nilsson
Felicia Nilsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
SE
4
Tyko Nilsson
Henrik Svensson
Hässleholm MK
Hässleholm MK
Volvo 940
SE
4
Peter Vestlund
Magnus Larsson
Hässleholms MK
SMK Hörby
BMW 320
SE
5
Marcus Ekdahl
Roger Clausson
Lunds AC
Sjöbo MK
Volvo 940
SE
5
Clint Jeffman
Gabriela Jeffman
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Rönneberga Rally Team
SE
5
Gustav Lindfors
Erik Lindfors
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo
Gamleby Däck & Motorcentrum AB
SE
5
Jonas Magnusson
SMK Hörby
Volvo 940
SE
5
Sven-Erik Nielsen
Jan Larsson
Dalby MK
Hyllinge MS
Volvo 240
SE
5
Alf Nilsson
Elin Persson
Eslövs MK
Eslövs MK
Volvo 242
SE
5
Simon Nilsson
Sandra Bäckvall
SMK Hörby
Volvo 240
SE
5
Johnny Ottosson
SMK Hörby
Volvo 940
SE
5
Jim Svensson
Camilla Persson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
5
Alfred Wigren
Stefan Ingemansson
Simrishamns MK
Simrishamns MK
Volvo 740
Awimex International AB
SE
6
Patrik Ahlstedt
Sebastian Bergsten
Christianstad Racing Club
Christianstad Racing Club
Volvo 240
V.vram Racing
SE
6
Kristoffer Bengtsson
Katharina Malm
Simrishamns MK
Arlöv MC
Volvo 240
SE
6
Tonnie Buhre
Tonnie Buhre
Tomelilla MK
Tomelilla
Volvo 74000
Buhres Motorsport
SE
6
Mads Carlsson
Sebastian Hansen
087
Opel Adam
DK
6
Tobias Ekelund
Gert Ekelund
Hässleholm MK
Hässleholm MK
Volvo 940
Ekelund motorsport
SE
6
Tonny Frostensson
Ola Bengtsson
Olofströms MK
Olofströms MK
Volvo 240
SE
6
Anders Hasselgren
Andreas Hasselgren
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 244
Stefans Däckservice Hörby
SE
6
Ola Kristoffersson
Emma Kristoffersson
Tomelilla MK
Tomelilla MK
Volvo 242
Lundells Motorsport
SE
6
Ted Malm
Mikaela Siewertz
Arlövs MC
Volvo 240
Lundells Motorsport
SE
6
Bo Nilsson
Bengt Ekberg
SMK Hörby
Volvo 244
SE
7
Mats Andersson
Simon Andersson
Eslövs MK
Eslövs MK
Opel Adam R2
AM Elteknik
SE
7
Rolf Grybb
Tobias Grybb
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona B
SE
7
Johan Kastenman
Johan Svensson
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Volvo 940
SE
7
Joacim Kristiansson
Maya Ragntoft
SMK Hörby
SMK Hörby
Toyota Corolla
SE
7
Hampus Larsson
Steffen Rosengren
Kristianstads MK
Kristianstads MK
Honda Civic Type R
LarssonRally
SE
7
Jörgen Lundgren
Andreas Nilsson
Lunds AC
Lunds AC
Opel Ascona
SE
7
Ola Schönström
Daniel Ekdahl
Arlövs MC
Lunds AC
Volvo 940
SE
7
Mikael Wereen
Vakant
Hässleholms MK
Ford Escort MKII
SE
8
Ingvar Hansson
Magnus Persson
Lunds A C
Eslövs MK
BMW 325
SE
8
Terese Lennartsson
Tomas Gustafsson
Lunds AC
Simrishamns MK
Opel Kadett
SE
8
Peter Lindén
Tomas Lindén
Pilatorps MK
Pilatorps MK
Volvo 240
SE
8
Tommy Nilsson
Maritha Jakobsson
SMK Hörby
Simrishamn MK
Opel Ascona
Stefans Däckservice Hörby
SE
8
Martin Olsson
Johnny Ahlbin
Kristianstad MK
Volvo 242
SE
8
Jens Persson
Hässleholms MK
Renault Clio
SE
8
Jocke Wessberg
Mikael Karlsson
SMK Hörby
Eslövs MK
VW Golf
SE
9
Kenny Andersson
Hässleholms MK
VW Golf 2
SE
9
Skawomir Bronk
Michel Helgason
Lunds AC
Lunds AC
BMW 323 Compact
PL
9
Patrik Eriksson
Tomelilla MK
Volvo 142
SE
9
Jan Kastenman
Josefine Gråbertg
Kristianstad MK
Kristianstads MK
Volvo 940
SE
9
Tony Magnusson
Jens Olsson
Tomelilla MK
Tomelilla MK
VW Golf
SE
9
Jerry Svensson
Rebecka Svensson
Hästveda FRC
Hästveda FRC
Ford Escort
Tyringe Bildemontering AB
SE
9
Mikael Willander
Göran Mårtensson
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
Volvo 242
Tre-Mek i Trelleborg Ab
SE
10
Ingvar Andersson
Samuel Andersson
Hässleholms MK
Subaru Impreza
SE
10
Sune Larsson
SMK Hörby
Mitsubishi R 5
SE
10
Lars Östring
Anders Lundahl
Helsingborgs KK
SMK Hörby
Ford Escort Cosworth
SE
11
Ola Schön
Tomelilla MK
Subaru Impreza
SE
11
Johan Vallette
Torbjörn Eriksson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Mitsubishi EVO
SE
12
Peter Rosinski
Pia Rask
Simrishamns MK
Kristianstad Karting Klub
Opel Calibra WRC
Zerocool Racing
SE
13
Hannu Saikanmäki
Emil Svensson
Olofströms MK
Olofströms MK
Ford Escort RS2000
SE
13
Nisse Schön
Bengt Ronny Svensson
Tomellila MK
Tomellila MK
Mercedes 190E 2.3 16
SE
14
Karljohan Ingesson
Lars Ingesson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Safe Solutions AB
SE
30
Paul Edvinstam
Ola Stenberg
Arlövs MC
Tomelilla MK
Saab 96
Team Graneborg
SE
www.resultatservice.com

Meny

Österlensprinten

20 jul 2018 - Rally Österlen