Anmälningslista

Anmälda till Rally: TV- Svängen

1 sep 2018 - SMK Hörby

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 Debutanter 4
2 App. K -1965 0
3 App. K 1966 - 75 5
4 App. K 1976 - 81 1
5 App. K 1982 - 85 2
6 A -förare R4, R5 - 4WD 6
7 A -förare R3, R2 - Trimmat 2WD 26
8 A-förare VOC, Gr F, Gr N <1600 - Standard R1b 11
9 A -förare Gr E, Gr N <1400 - Standard R1a 5
10 B -förare R4, R5 - 4WD 2
11 B -förare R3, R2 - Trimmat 2WD 16
12 B-förare VOC, Gr F, Gr N <1600 - Standard R1b 10
13 B-förare Gr E, Gr N <1400 - Standard R1a 6
14 C-förare R4, R5 - 4WD 0
15 C-förare R3, R2 - Trimmat 2WD 13
16 C-förare VOC, Gr F, Gr N <1600 - Standard R1b 17
17 C-förare Gr E, Gr N <1400 - Standard R1a 11
18 Ungdomsrally 9
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan 6
Totalt 150

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Magnus Fogelberg
Daniel Andersson
Simrishamns MK
Hässleholms MK
VW Golf
SE
1
Jonas Gustafsson
Jakob Sandberg
Jönköpings MK
Norrahammars MK

SE
1
Daniel Kristensson
Christoffer Roskvist
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Honda Civic Type-R
SE
1
Anna Martinsson
Martin Tallberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Polo
SE
3
Patrik Axelsson
Mats Bergman
Skillingaryd MK
Skillingaryds MK
Ford Escort RS2000
SE
3
Per Eriksson
Benny Andersson
SMK Örkelljunga
Höörs MK
VW 1303
SE
3
Håkan Lindeborg
Henrik Nilsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Saab 96 V4
SE
3
Rune Nilsson
Stefan Nilsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Ascona A
SE
3
Hannu Saikanmäki
Emil Svensson
Olofströms MK
Olofströms MK
Ford Escort RS2000
SE
4
Ingemar Johnzon
Alf Johnzon
Varbergs MK
Varbergs MK
Opel Ascona B
SE
5
Benny Damgaard
Torbjörn Ivarsson
Historisk Motorsport DK
Hässleholms MK
VW Golf GTI
DK
5
Nisse Schön
Bengt Ronny Svensson
Tomellila MK
Tomellila MK
Mercedes 190E 2.3 16
SE
6
Robin Adolfsson
Nicklas Ottosson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Mitsubishi EVO IX
SE
6
Ingvar Andersson
Adam Andersson
Hässleholms MK
H
Subaru Impreza
SE
6
Joachim Grahn
Per B Andersson
Simrishamns MK
Hässleholms MK
Ford
SE
6
Nils Jensen
Tba
Haninge MK
Skoda Octavia WRC
SE
6
Kristoffer Nilsson
Jesper Johansson
Hässleholms MK
Ryds MK
Subaru Impreza WRX STI
SE
6
Mikael Wehlin
Gustav Lindfors
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Subaru Impreza
SE
7
Mikael Andersson
Ola Sandberg
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
7
Håkan Bercic
Bjarne Eklundh
SMK Hörby
SMK Hörby
BMW 325
SE
7
Pontus Berglund
Julia Thulin
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
7
Erik Bergman
Per Andersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Corsa
Assistancekåren
SE
7
Anton Claesson
Anton Geijersson
Grimslövs MS
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
7
Per Eriksson
Tobias Gunnarsson
Emådalens MK
Emådalens MK
Volvo 940
Eriksson taxi kristdala
SE
7
Johan Green
Kevin Athley
Hässleholms MK
Wäxjö MS
Toyota Corolla
SE
7
Thomas Grönberg
Mikael Johansson
Oskarshamns RRC
Älmhults MK
Volvo 940
SE
7
Torbjörn Gunnarsson
Tomelilla MK
Ford Escort
SE
7
Thord Johansson
Emil Månsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Konditori Boulevard Kristianstad
SE
7
Simon Karlsson
Tobias Steen
Gullabo RC
Gotlands MF BK
Volvo 940
Ns Allservice 072-3198040
SE
7
Viktor Karlsson
Erik Lindfors
Nybro AC
Hässleholms MK
Suzuki Swift Super 1600
SE
7
Johan Kastenman
Johan Svensson
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Volvo Volvo 940
SE
7
Tom Kristensson
Henrik Appelskog
SMK Hörby
Östergyllen RC
Opel Adam R2
SE
7
Janne Kristiansson
Eva Lange
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
7
Joacim Kristiansson
Roger Clausson
SMK Hörby
Sjöbo MK
Toyota Corolla
SE
7
Lars Mårtensson
Liselott Hansson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
7
Fredrik Nilsson
Mikael Ottosson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
7
Martin Nilsson
Gotlands MF
Volvo 240
Stefans Däckservice Hörby
SE
7
Mattis Olsson
Marcus Sundh
Gullabo RC
Älmhults MK
Toyota Corolla
SE
7
Bengt Persson
Roger Dahlberg
Simrishamns MK
Emådalens MK
Volvo 240
SE
7
Bengt Ragntoft
Patrik Törnqvist
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
7
Mikael Rosenberg
Markus Pedersen
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Volvo 940
Tyringe Bildemontering AB
SE
7
Ola Schönström
Andreas Nilsson
Arlövs MC
Lunds AC
Volvo 940
SE
7
Anders Sörensson
Sofia Sörensson
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Manta B
SE
7
Håkan Tagesson
Anders Tagesson
Nybro AC
Nybro AC
Volvo 242
SE
8
Bo Fransson
Göran Jonasson
Växjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
8
Hans Fransson
Emma Fransson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
8
Patrik Fredriksson
Oskar Hedén
Fryksdalens MK
Kullings MS
Volvo 940 Voc
SE
8
Thomas Karlsson
Patrik Berglund
S Sunnerbo MK
S Sunnerbo MK
Volvo 940
Augustinsson Måleri
SE
8
Henrik Levin
Ida Isaksson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
8
Tobias Malm
Bengt Svensson
Anderstorps RC
Anderstorps RC
Volvo 940
SE
8
Bengt Malmgren
Jan Malmgren
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
SE
8
Ingemar Månsson
Filip Månsson
SMK Hörby
Karlskrona AK
Volvo 940
SE
8
Jim Nilsson
Rickard Frick
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
AM Elteknik
SE
8
Per-Ola Pettersson
Stefan Josefsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 240
SE
8
Ola Wingren
Anders Östberg
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
9
Johan Edquist
Stefan Olofsson
SMK Hörby
Eslövs MK
VW Golf
SE
9
Jesper Larsson
Danny Holgersson
Kristianstads MK
Ryds MK
Toyota Corolla
LarssonRally
SE
9
Erik Ohlsson
Daniel Wärnlund
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 940
SE
9
Carl Ryke
Joakim Amar
Karlskrona AK
Karlskrona AK
VW Golf
SE
9
Magnus Sigvardsson
SMK Hörby
VW Golf II
Larsson Rally
SE
10
Bengt Bengtsson
Mats Jönsjö
SMK Hörby
Kristianstad MK
Mitsubishi EVO 5
SE
10
Ola Schön
Emelie Olsson
Tomelilla MK
Kristianstad MK
Subaru Impreza
SE
11
Andreas Axelsson
Jonas Bergman
Grimslöv MS
Älmhults MK
VW Golf III KitCar
JERRYS MOTORSPORT
SE
11
Björn Borgqvist
Daniel Borgqvist
Olofströms MK
Olofströms MK
BMW 325
SE
11
Johannes Haraldsson
Kenny Andersson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Toyota Corolla
SE
11
Mikael Ingemansson
Björn Bergstrand
Hästveda FRC
Osby MK
Volvo 244
SE
11
Willy Ingemansson
Jonny Carlsson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
Opel Ascona
SE
11
Peder Johansson
Kristian Florén
Kullings MS
Kullings MS
BMW 325
SE
11
Fredrik Karlander
Victor Svensson
Toarps MK
Ryds MK
Volvo 940
Ramudden.se
SE
11
Jimmy Kristensen
Anna Larsson
Wäxjö MS
Kristianstads MK
Volvo 940
Larsson Rally
SE
11
Mikael Larsson
Jörgen Jönsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
11
Terese Lennartsson
Oscar Ljung
Lunds AC
Simrishamns MK
Opel Kadett
SE
11
Simon Magnusson
Christoffer Svensson
Älmhults MK
Nässjö MK
Opel Corsa B
SE
11
Henric Nilsson
Mikael Jönsson
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 242
SE
11
Mårten Nilsson
Stefan Petersson
Simrishamns MK
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
11
Tommy Nilsson
Ulf Lind
SMK Hörby
SMK Hörby
Opel Ascona
Stefans Däckservice Hörby
SE
11
Martin Olsson
Andreas Lexander
Kristianstad MK
Kristianstads MK
Volvo 242
SE
11
Henrik Thagesson
Molly Thorén
Nybro AC
Volvo 740
SE
12
Fredrik Alin
Alexander Alin
Åmåls MK
Åmåls MK
Volvo 240
SE
12
Olof Andersson
Hanna Zettervall
Osby MK
Hästveda FRC
Volvo 940
SE
12
Mattias Erelt
Åke Lundberg
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 740
SE
12
Jimmie Karlsson
Jonathan Johansson
Olofströms MK
Grimslövs MS
Volvo 940
SE
12
Jonas Magnusson
Johnny Ottosson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
12
Andreas Persson
Magnus Andersson
Simrishamns MK
Kristianstads MK
Volvo 940
Team Lasses Trafikskola Sjöbo
SE
12
Fredrik Persson
Johan Haak
Simrishamns MK
Osby MK
Volvo 940
C Ahlberg Consulting AB
SE
12
Filip Svensson
Per-Ivar Pi Hellberg
Eslövs MK
Osby MK
Volvo 940
Svensson Motorsport
SE
12
Arvid Tobiazon
Carl Tobiazon
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
Jerrys Motorsport
SE
12
Martin Zettervall
Julius Harsten
Hästveda FRC
Hässleholms MK
Volvo 940
SE
13
Oscar Arvidsson
Isak Arvidsson
Gullabo RC
Gullabo RC
Toyota Corolla
Larssons Plåtslageri
SE
13
Andreas Håkansson
Maja Håkansson
SMK Hörby
SMK Hörby
VW Golf
SE
13
Josefin Ingvarsson
Felicia Andersson
Hässleholms MK
SMK Hörby
Toyota Corolla
SE
13
Erik Sundqvist
Max Salomonsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Toyota Corolla
SE
13
Lars Svensson
Jonas Svensson
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
SE
13
Keith Wennberg
Jane Wennberg
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
15
Anders Frostensson
Viktor Zettergren
Olofströms MK
Wäxjö MS
Peugeot 306
SE
15
Robert Goude
Dennis Kullberg
Asarums MS
Asarums MS
Toyota Starlet
Lightspeed Motorsport
SE
15
Victor Hansen
Ida Lidebjer Granberg
SMK Hörby
Asarums MS
Peugeot 208 R2
SE
15
Berndt Holgersson
Peter Lundin
Ljungby MK
Ljungby MK
Opel Ascona B
SE
15
Adam Håkansson
Hanna Kjellvåg
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
Lightspeed Motorsport
SE
15
Lukas Hägg
Magnus Hägg
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
Ford Fiesta R2
SE
15
Bo Karlsson
Madeleine Ruud Nielsen
Ryds MK
Hässleholms MK
BMW 325
SE
15
Torbjörn Karlsson
Mikael Karlsson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
BMW 325
SE
15
Jan Kastenman
Josefine Gråbertg
Kristianstad MK
Kristianstads MK
Volvo 940
SE
15
Carl Mikaelson
Simon Wernersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Ford Fiesta ST
Team Gällaryd Rally
SE
15
Kim Petersson
Simon Molin
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 242
Sjöberg Motorsport
SE
15
Anders Stenkilsson
Kristian Lindberg
Simrishamns MK
Trelleborgs MK
Mercedes 190 2,3-16
SE
15
Rickard Tjäder
Fredd-Rickard Tjäder
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 142
Tjäders rallyteam
SE
16
Christer Alfredsson
Karl-Gustav Askmyren
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
16
Marcus Andersson
Joakim Karlsson
Olofströms MK
Ryds MK
Volvo 240
SE
16
Timmie Andersson
Annica Hurtig
Kristianstad MK
Kristianstads MK
Volvo 244
SE
16
Kristoffer Bengtsson
Katharina Malm
Simrishamns MK
Arlövs MC
Volvo 240
SE
16
Simon Bolsgård
Daniel Bolsgård
Skillingaryd MK
Skillingaryd MK
Volvo 940
SE
16
Tobias Ekelund
Gert Ekelund
Hässleholm MK
Hässleholm MK
Volvo 940
Ekelund motorsport
SE
16
Mattias Hansson
Ella Hansson
Grimslövs MS
Grimslövs MS
Volvo 740
SE
16
Simon Johansson
Anton Johansson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 940
SE
16
Emil Karlsson
Filip Henningsson
Ljungby MK
Ljungby MK
Volvo 940
SE
16
Sam Karlsson
Morgan Hansson
Grimslövs MS
Wäxjö MS
Volvo 244
SE
16
Marcus Kjellkvist
Inge Petersson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
SE
16
Ulrik Nilsson
Ted Malm
Dalby MK
Volvo 940 Voc
Polykemi AB
SE
16
Kristoffer Strid
Peter Strid
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
SE
16
Hampus Ströbeck
Torbjörn Ströbeck
Höörs MK
Höörs MK
Volvo 940
SE
16
Patrik Tallåker
Evelina Kurtsson
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Volvo 940
Kurtssons Entreprenad
SE
16
Patrik Tor
Christian Gustafsson
Skillingaryds MK
Nässjö MK
Volvo 940
SE
16
Emma Wallman
Bo Wallman
Gullabo RC
Karlskrona AK
Volvo 940
SE
17
Frida Andersson
Jonas Andersson
Gullabo RC
Gullabo RC
Saab 99
SE
17
Jennie Blansch
Louise Blansch
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra
Assistancekåren
SE
17
Joakim Blansch
Britt-Louise Blansch
Skillingaryds MK
Skillingaryds MK
Opel Astra
PSA Motorsport
SE
17
Martin Bysén
Linus Johansson
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 244
SE
17
Sebastian Dahl
Björn Johnsson
Hästveda FRC
Hässleholms MK
Toyota Corolla
Rallyshop Motorsport
SE
17
Tim Hammarström
Karl-Göran Eriksson
Älmhults MK
Älmhults MK
Renault Clio
SE
17
Linus Hedström
Simon Liljekvist
MK Brinkarna
MK Brinkarna
Volvo 740
SE
17
Per Johansson
Tobias Wingårdh
Kinds MK
Toarps MK
Toyota Corolla
SE
17
Håkan Larsson
Tobias Larsson
Kristianstad MK
Kristianstad MK
Volvo 940
Larsson Rally
SE
17
Jimmy Tykesson
Thomas Englund
Södra Sunnerbos MK
Södra Sunnerbos MK
Opel Ascona B
SE
17
Johan Widerberg
Peter Olsson
Simrishamns MK
Kristianstads MK
Mercedes C180
SE
18
Simon Axelsson
Joakim Svensson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 740
SE
18
Rasmus Bengtsson
Johan Bengtsson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 240
SE
18
Calle Carlberg
Torbjörn Carlberg
Nässjö MK
Nässjö MK
Volvo 940
SE
18
Karljohan Ingesson
Lars Ingesson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 940
Safe Solutions AB
SE
18
Anton Johansson
Lisa Johansson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 240
Restaurang Ladan Tingsryd AB
SE
18
Viktor Linde
Rolf Linde
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Volvo 240
Team Carpart1
SE
18
Sebastian Lindeborgh
Markus Svensson
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 242
SE
18
Valentin Mårtensson
Tommy Gullberg
Dalby MK
Dalby MK
Volvo 242
Lundells Motorsport
SE
18
Elias Nilsson
Christoffer Sörmell
SMK Hörby
Svedala MK
Opel Astra
SE
30
Lars Johnsson
Kevin Möllerström
Hässleholms MK
Opel Ascona
SE
30
Tommy Malm
Daniel Bengtsson
Lunds AC
Lunds AC
Ford Focus
SE
30
Alf Nilsson
Elin Persson
Eslövs MK
Eslövs MK
Volvo 242
SE
30
Rolf Arne Nilsson
Felix Nilsson
SMK Hörby
SMK Hörby
Volvo 944
SE
30
Ulf Olofsson
Kjell Åke Olsson
SMK Örkelljunga
Ford Escort
SE
30
Thobias Svensson
Stefan Petersson
SMK Hörby
Grimslövs MS
Renault Clio Sport
SE
www.resultatservice.com