Anmälningslista

Anmälda till Rally DM BRC: Rally Blekinge

14 sep 2024 - Asarums MS - Olofströms MS

Producerad av Resultatservice

Nr Klass Antal
1 A-B-förare Grupp E 6
2 C-förare Grupp E 7
3 A-B-förare: GrF,1300 Rallycup samt GrN -1400cc 3
4 C-förare: GrF, 1300 Rallycup samt GrN -1400cc 10
5 A-B-C-förare AppK upp till -1975 samt Max 74 1
6 A-B-C-förare AppK 1976-1990, Ej 4WD 1
7 A-B-C-förare Grupp H Classic 3
8 A-förare 2WD, GrH, GrH-B, GrA, GrN, GrR, Nationell Special 6
9 B-förare 2WD, GrH, GrH-B, GrA, GrN, GrR, Nationell Special 6
10 C-förare 2WD, GrH, GrH-B, GrA, GrN, GrR, Nationell Special 4
11 A-B-C-förare 4WD 0
12 Motionsklass 1
13 Ungdomsrally 1
30 Föråkare. Godkänd av arrangören före anmälan 1
Totalt 50

Sortera på anmälningsdatum

Klass Förare/Kartläsare Klubb/Klubb Bil/Anml. Nat
1
Anders Hugosson
Matilda Hugosson
Wäxjö MS
Wäxjö MS
Toyota Corolla
SE
1
Jesper Larsson Odenmalm
Kristianstads MK
Toyota Corolla
SE
1
Jonas Molin
Bengt-Arne Molin
Skene MS
Skene MS
Toyota Corolla
SE
1
Arne Nörager
Philip Nörager
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Mercedes C180
GPE Service - Din fordonsverkstad
SE
1
Anders Sköld
P-O Telehagen
Ryds MK
Wäxjö MS
BMW Compact
SE
1
Lars Svensson
Johannes Ljungbäck
Hässleholms MK
Hässleholms MK
VW Golf
SE
2
Nina Bjurenstedt
Inez Bjurenstedt
Ryds MK
Ryds MK Vi
Honda Civic
SE
2
Anders Braf
Emma Braf
Silverdalens MSK
Silverdalens MSK
VW Golf
SE
2
Conny Eriksson
Jonas Andersson
Gullabo RC
Gullabo RC
Opel Ascona B
SE
2
Joakim Gustafsson
Ellen Gustafsson
Växjö MS
Växjö MS
VW Golf V
SE
2
Niklas Karlsson
Simon Schöld
Karlskrona AK
Karlskrona AK
Volvo 240
SE
2
Thomas Olofsson
Juha Haukilahti
Gullabo RC
Gullabo RC
Toyota Corolla
SE
2
Jakob Sandberg
Terje Sandberg
Norrahammars MK
Norrahammars MK
VW Golf 3
SE
3
Ingemar Månsson
Per Hellberg
SMK Hörby
Osby MK
Volvo 940
SE
3
Carl Ryke
Joakim Amar
Karlskrona AK
Karlskrona AK
VW Golf
SE
3
Robin Thörnberg
Elinor Thörnberg
Vetlanda RRC
Vetlanda RRC
Volvo 240
SE
4
Christer Alfredsson
Karl-Gustav Askmyren
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
SE
4
Albin Esaiasson
Mattis Lundström
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 240
SE
4
Tobias Ivholm
Hampus Eriksson
Gullabo RC
Gullabo RC
Volvo 240
SE
4
Mathias Johansson
Linnea Gustafsson
Jungnerligans RC
Jungnerligans RC
Volvo 940
SE
4
Rasmus Johansson
Roger Clausson
Karlskrona AK
SMK Hörby
Volvo 740
SE
4
Marcus Karlsson
Emil Hagelvik
Skillingaryd MK
Skillingaryds MK
Volvo 944
SE
4
Lars Langwagen
Mathias Sellberg
Karlskrona AK
Karlskrona AK
VW Golf V5
SE
4
Ulrik Nilsson
Magnus Fogelberg
Dalby MK
Simrishamns MK
Volvo 940 Grp F
Polykemi AB
SE
4
Moltas Olofsson
Ludwig Björn
Asarums MS
Ryds MK
Volvo 940
SE
4
Tobias Petrini
Carl Adamsson
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Audi A3
SVWAT-TUNING AB
SE
5
Paul Edvinstam
Daniel Edvinstam Andersson
Arlövs MC
Saab 96
Team Graneborg
SE
6
Martin Nilsson
Johan Svensson
Gotlands MF BK
Svedala MK
Volvo 240
SE
7
Karl-Erik Forsman
Isak Älvegran
Botkyrka MK
Botkyrka MK
Opel Manta B
Plombo Motor
SE
7
Gösta Wremert
Tilda Arnesson
Svedala MK
Asarums MS
Volvo 242 Sportcupé
SE
7
Viktor Zettergren
Helén Zettergren
Älmhults MK
Älmhults MK
Volvo 240
SE
8
Peter Holgersson
Ryds MK
Ford Escort MK II
SE
8
Henrik Karlsson
Tindra Karlsson
Ryds MK
Ryds MK
Opel Kadett GSI 16V
SE
8
Patrik Karlsson
Amanda Linnemo
Oskarshamn RRC
Vimmerby MS
Volvo 940
SE
8
Anders Kristensson
Emmie Kristensson
Trelleborgs MK
Trelleborgs MK
BMW 325
Team SKÅAB
SE
8
David Lindström
Johanna Hallqvist
Skillingaryds MK
Vara MK
Volvo 940
Plombo Motor
SE
8
Arvid Tobiazon
Stina Esaiasson
Ryds MK
Ryds MK
Volvo 242
SE
9
Tim Hammarström
Dennis Johnsson
Älmhults MK
Älmhults MK
VW Golf 3
SE
9
Filip Håkansson
Hanna Kjellvåg
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 240
SE
9
Hannes Håkansson
Dennis Kullberg
Asarums MS
Asarums MS
Volvo 940
Runes motorsport
SE
9
Peter Lood
Mikael Sääf
Kalmar MK
Team Skogsåkarna
Opel Ascona B
SE
9
Håkan Olsson
Linus Olsson
Asarums MS
-Asarums MS
Volvo 940
SE
9
Håkan Rönnebring
Anette Pettersson
Karlskrona AK
Gullabo RC
BMW Compact M3
SE
10
Henrik Braun
Nicky Grist
Asarums MS
Volvo 242 16V
SE
10
Fredrik Gustavsson
Wilma Holgersson
Jungnerligan RC
Jugnerligan RC
Volvo 740
SE
10
Evert Harrström
Dennis Krig
Norrköpings MK
Norrköpings MK
Opel Kadett 2,0 E
SE
10
Robert Svensson
Kim Johansson
Asarums MS
Asarums MS
BMW E36
Runes Motorsport
SE
12
Kevin Gustavsson
Joakim Gustavsson
Asarums MS
Asarums MS
Opel Astra
SE
13
Helmer Eriksson
David Käll
Films MK
Films MK
Mazda 323
SE
30
Adam Håkansson
Victor Johansson
Asarums MS
Ryds MK
Toyota Corolla GT
SE
www.resultatservice.com