Anmälningslista
Anmälda till Rally: Vinterpokalen
2 feb 2019 - Sandvikens MK
Producerad av Resultatservice
Nr | Klass | Antal |
---|---|---|
1 | STD-GT/GTS tom 1961 oavsett cyl volym | 0 |
3 | STD-GT/GTS 1962-1965. 0-1300 cc cyl volym | 1 |
4 | STD-GT/GTS 1962-1965. 1300-1600 cc cyl volym | 6 |
5 | STD-GT/GTS 1962-1965. Över 1600 cc cyl volym | 5 |
7 | STD-GT/GTS 1966-1971 oavsett cc volym | 8 |
8 | STD-GT/GTS 1972-1975 oavsett cc volym | 8 |
9 | STD-GT/GTS 1976-1981 oavsett cc volym | 7 |
10 | STD-GT/GTS 1982-1990 oavsett cc volym | 3 |
11 | Debutanter | 4 |
12 | 1300 Rally Cup | 14 |
13 | A-förare. 4WD: WRC, Grupp A, Grupp N, Super 2000, Nat spec, samt Appendix K | 6 |
14 | B-förare. 4WD: WRC, Grupp A, Grupp N, Super 2000, Nat spec, samt Appendix K | 2 |
15 | C-förare. 4WD: WRC, Grupp A, Grupp N, Super 2000, Nat spec, samt Appendix K | 0 |
16 | A-förare. 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, samt Nat spec | 13 |
17 | B-förare. 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, samt Nat spec | 9 |
18 | C-förare. 2WD: Grupp H, Grupp A, Grupp N, samt Nat spec | 6 |
19 | A-förare. Grupp F RWD, Grp F FWD, VOC Mekonomen, samt grupp N upp till 1400 | 1 |
20 | B-förare. Grupp F RWD, Grp F FWD, VOC Mekonomen, samt grupp N upp till 1400 | 6 |
21 | C-förare. Grupp F RWD, Grp F FWD, VOC Mekonomen, samt grupp N upp till 1400 | 5 |
22 | A-förare. Grupp E | 0 |
23 | B-förare. Grupp E | 2 |
24 | C-förare. Grupp E | 0 |
25 | Appendix K samt Grupp H t.o.m -74 | 0 |
26 | Ungdomsrally | 5 |
30 | Föråkare - Godkänd av arrangören för anmälan. | 4 |
Totalt | 115 |
Klass | Förare/Kartläsare | Klubb/Klubb | Bil/Anml. | Nat |
---|---|---|---|---|
Olle Oscarsson Erica Oscarsson |
Sandvikens MK Sandvikens MK |
|
||
Jan Andreson Lennarth Ångström |
Filipstads MC Filipstads MC |
BMW 2002 |
||
Bengt-Inge Blom Jimmy Blom |
Offerdals MK Offerdals MK |
BMW 325 |
||
Tim Joons Anton Berglin |
Skutskärs MS Skutskärs MS |
BMW M3 |
||
Alexander Jansson Christian Lindberg |
Rasbo MK |
Ford Cortina |
||
Leif B. Andersson Bengt Lank |
Rallyklassiker Fagersta MK |
Ford Cortina GT Heco Aluminium Trailer AB |
||
Bo Eriksson Rolf Brandberg |
Norbergs MC Norbergs MC |
Ford Cortina GT |
||
Stefan Pettersson Janne Holmberg |
Rasbo MK Östhammars MK |
Ford Cortina GT Bevelko Historik Rallyteam Sweden |
||
Greger Hedin Anders Bawèr |
Västerås MS Västerås MS |
Ford Cortina Lotus Heco Aluminium Trailer AB |
||
Stefan Andersson Monica Källberg |
Almunge MK Almunge MK |
Ford Escort A.R.C MOTORSPORT |
||
Lasse Israelsson Per Wiksten |
Vansbro MK MK Ratten |
Ford Escort MK2 |
||
Pelle Palmqvist Pekka Putto |
SMK Gävle |
Ford Escort RS |
||
Janne Wikman Maria Bleckert |
Sandvikens MK Sandvikens MK |
Ford Fiesta Sandvikens Bilservice |
||
Anders Wänn Monica Israelsson |
Borlänge MK Borlänge MK |
Ford Fiesta ST |
||
Joacim Jansson Eddie Jansson |
Rasbo MK Rasbo MK |
Kia Sorento |
||
Mats Persson Ingrid Mitakidou |
Laxå Cmk |
Mitsibisi Lanser |
||
Stig Andervang Robin Eriksson |
MK Rimo SMK Valdemarsvik |
Mitsubishi EVO |
||
Jari Liiten Mikael Kjellgren |
Sandvikens MK Hjo MK |
Mitsubishi EVO 7 |
||
Göran Lindström Kjell Andersson |
Huddinge MK Huddinge MK |
Mitsubishi Lancer Högdalens Bil & Skadecenter AB |
||
Mikael Jirvelius Anders Wallbom |
Fjugesta MS Laxå MK |
Mitsubishi R5 |
||
Magnus Wallén Andreas Olsson |
Vallentuna MK Rasbo MK |
Nissan Sunny |
||
Benjamin From Anders Liljedahl |
Järbo MK Sandviken MK |
Opel Ascona |
||
Andreas Onkamo Jan Onkamo |
Eskilstuna MK Eskilstuna MK |
Opel Ascona |
||
Hans-Åke Persson Tommy Halvarsson |
Grangärde RRC Grangärde RRC |
Opel Ascona |
||
Ragnar Glav Conny Jansson |
Vallentuna MK Vallentuna MK |
Opel Ascona A |
||
Berntarne Högberg Mikael Saukhonen |
Hofors MS |
Opel Ascona B |
||
Bengt Ståhlberg Staffan Larsson |
Films MK Films MK |
Opel Ascona B |
||
Peter Westerberg Mikael Coyet |
Sandvikens MK Sandvikens MK |
Opel Ascona B |
||
Johannes Joons Madelene Buskas |
Skutskärs MS Gotlands MF BK |
Opel Astra KitCar |
||
Jim Hägerström Emelie Johansson |
Films MK Rasbo MK |
Opel Corsa |
||
Patrik Dybeck Håkan Jacobsson |
SMK Gävle Norbergs MC |
Opel Kadett GSI Batteribolaget |
||
Joachim Nilsson Markku Kangas |
SMK Arboga Sandvikens MK |
Opel Kadett GSI |
||
Anders Söderberg Lotta Strand |
Botkyrka MK SMK Valdemarsvik |
Opel Kadett GSI |
||
Morgan Hedqvist Mikael Aho |
Hedesunda MK Sandvikens MK |
Opel Manta B 2.4 |
||
Eddie Lundqvist Olle Erixon |
Sandvikens MK Katrineholms MK |
Peugeot 208 R2 |
||
Magnus Lövgren Robin Wallberg |
Sandvikens MK Skutskärs MS |
Peugot 206 GTI |
||
Per Göransson Jan Nilsson |
Almunge MK |
Rover P6 |
||
Göte Nygren Mikael Yliluoma |
MK Kopparberg Hällefors MK |
Saab 96 Sport |
||
Tommy Karlsson Urban Bohlin |
SMK Trollhättan SMK Trollhättan |
Saab 99 EMS 16V |
||
Sten Säfström Jan Säfström |
Sigtuna RC Sigtuna RC |
Saab V 4 Sten Säfströms Åkeri AB |
||
Håkan Gustavsson Hans Eriksson |
MK Speed MK Speed |
Saab V4 |
||
Göran Huggare Sture Huggare |
Kolsva MS Kolsva MS |
Saab V4 |
||
Tommy Wikström Mikaela Wikström |
Fagersta MK Fagersta MK |
Saab V4 |
||
Kjell Sandberg Stefan Ahl |
Haninge MK |
Skoda Fabia |
||
Nicklas Karlsson Jan Ramsell |
MK Rimo |
Skoda Fabia R2 |
||
Örjan Vahlund Benny Melander |
Sigtuna RC MK Ratten |
Subaru Impresa Björkmans Rally Team |
||
Bjorn Jacobson Tomas Koepke |
Värmdö BK Värmdö BK |
Subaru Impreza STI 555 |
||
Anton Larsson Jim Hilmersson |
MK Ratten MK Ratten |
Suzuki MK 2 |
||
Philip Lindskog Thorwald Lindskog |
SMK Nyköping Katrineholms MK |
Suzuki MK1 |
||
Christian Granfors Robin Norling |
Eskilstuna MK SMK Nyköping |
Suzuki Swift |
||
Hugo Johansson Tommy Svensson |
Bengtsfors MC Bengtsfors MC |
Suzuki Swift |
||
Nils Andersson Matilda Rådström |
MK Team Westom |
Suzuki Swift GTI |
||
John Klintberg Erik Björklund |
Västerås MS Västerås MS |
Suzuki Swift GTI |
||
Andreas Abrahamsson Tobias Abrahamsson |
Katrineholms MK Katrineholms MK |
Suzuki Swift GTI MK1 |
||
Marcus Morén Robin Hallman |
Kolsva MS Kolsva MS |
Suzuki Swift GTI MK1 |
||
Calle Carlberg Torbjörn Carlberg |
Nässjö MK Nässjö MK |
Suzuki Swift GTI MK2 |
||
Martin Bromark Johan Uppman |
Skutskärs MS Skutskärs MS |
Suzuki Swift MK II GTI |
||
Robin Granfors Andreas Nilsson |
Eskilstuna MK Eskilstuna MK |
Suzuki Swift MK1 |
||
Michael Hedberg Nylin Patrik Herou |
Sandvikens MK Sandvikens MK |
Suzuki Swift MK1 |
||
Marcus Persson Mikael Persson |
SMK Trollhättan SMK Trollhättan |
Suzuki Swift MK1 Bilfocus Motorsport |
||
Kim Mastad Elin Andersson |
MK Team Westom MK Team Westom |
Suzuki Swift MK1 GTI OPUSBILPROVNING.SE |
||
Ricardo Hillesjö Björn Wessel |
Haninge MK Carlstad RC |
Suzuki Swift MK2 |
||
Andreas Stålehammar Melina Toven |
Gestrike RT Kolsva MS |
Suzuki Swift MK2 TrafikCenter i Dalarna AB |
||
Ida Törnhult Pelle Wilén |
Gestrike RT Strängnäs AMS |
Toyota Corolla Sundgrens Åkeri AB |
||
Rolf Karlsson Ingvar Christiansson |
SMK Arboga Kolsva MS |
Volvo 142 |
||
Curt Åkerberg Mats Forsberg |
Flens MS Flens MS |
Volvo 142 |
||
Karl-Olov Ölmin Lars Fyrby |
Skepptuna MK MK Rimo |
Volvo 142 |
||
Anders Olsson Kurrt Ljung |
Vaxholm MK Vaxholm MK |
Volvo 164 Team Tia Racing |
||
Lasse Drotz Olle Asplund |
Waxholms MK Waxholms MK |
Volvo 240 Team Tia Racing |
||
Martin Lindh Henrik Olsson |
Hedesunda MK Hedesunda MK |
Volvo 240 |
||
Marcus Persson Anders Persson |
Sandvikens MK Gestrike RT |
Volvo 240 |
||
Daniel Suvala Patrik Johansson |
SMK Nyköping SMK Nyköping |
Volvo 240 |
||
Håkan Wisti Caroline Taman |
Fagersta MK Fagersta MK |
Volvo 240 Wisti Motorsport |
||
Andreas Åsblom Håkan Jonsson |
Järbo MK Järbo MK |
Volvo 240 Åsblom Engineering |
||
Håkan Bodin Fredrik Vesslan Weslen |
Örsundsbro MK Örsundsbro MK |
Volvo 242 |
||
Tommy Carlsson Linus Larsson |
Sandvikens MK Sandvikens MK |
Volvo 242 |
||
Jan Hagberg Per Mikael Ekström |
Kinds MK Toarps MK Borås |
Volvo 242 |
||
Jan-Henrik Larspers Anders Lind |
Hedesunda MK Hedesunda MK |
Volvo 242 |
||
Wille Lennartsson Erika Lindgren |
Mkspeed Haninge MK |
Volvo 242 Stavboms Motor AB |
||
Tommy Malmström Torbjörn Nordenström |
Rasbo MK Rasbomk |
Volvo 242 |
||
David Stafås Oskar Bengtlars |
Lima MS Lima MS |
Volvo 242 |
||
Thord Östlund Daniel Norling |
Hedesunda MK Hedesunda MK |
Volvo 242 ÖSTLUND HEDESUNDA BIL AB |
||
Johan Berglund Mats Asplund |
SMK Hedemora SMK Hedemora |
Volvo 244 |
||
Kent Nilsson Leif Svensson |
Almunge MK Almunge MK |
Volvo 244 |
||
Johan Wikström Göran Wallin |
Skutskärs MS Skutskärs MS |
Volvo 244 |
||
Mikael Wisti Lars Grip |
Fagersta MK SMK Hälsinge |
Volvo 244 |
||
Ola Axelsson Curt Lundmark |
Västerås MS Västerås MS |
Volvo 264 AXELSSONS TURISTTRAFIK AB |
||
Mathias Savela Mikael Savela |
Stockholms BK Stockholms BK |
Volvo 740 |
||
Martin Broberg Emil Eklund |
Värmdö BK Sandvikens MK |
Volvo 940 |
||
Daniel Edman Mattias Henrikson |
Sandviken MK Järbo MK |
Volvo 940 |
||
Fanny Jacobson Henrik Johansson |
Värmdö BK V:a Östergötlands MK |
Volvo 940 |
||
Jon Johansson Anette Johansson |
Idkerbergets MK Idkerbergets MK |
Volvo 940 |
||
Niklas Karlsson Mikael Ståhl |
Vallentuna MK Haninge MK |
Volvo 940 VÄRMDÖ MOTORTEKNIK AB |
||
Kalle Morell Lina Björklund |
Hofors MK Sandvikens MK |
Volvo 940 |
||
Tobias Oravamäki Alexander Nordqvist |
Gestrike RT Gestrike RT |
Volvo 940 |
||
Fredrik Wistedt Johannes Eliasson |
Skutskärs MS Skutskärs MS |
Volvo 940 |
||
Lars Graff Tomas Åkesson |
Östernärkes RMC Teknis MC |
Volvo Amazon |
||
Per Henrik Hedberg Hans-Åke Flink |
SMK Söderhamn Mälaröarnas MK |
Volvo Amazon |
||
Håkan Holm Jesper Holm |
Vallentuna MK Vallentuna MK |
Volvo Amazon |
||
Glenn Egon Ström Susanna Strömgren |
Dals MK Dals MK |
Volvo Amazon |
||
Bengt Karlsson Mattias Holm |
Fagersta MK Fagersta MK |
Volvo Amazon 121 |
||
Janne Blom Stig Bergqvist |
Finspångs MS Finspångs MS |
Volvo PV |
||
Peo Berglund Mattias Sundström |
Sandvikens MK AMF Årsunda |
VW 1302S |
||
Lars Larsson Walter Olofsson |
MK Kopparberg Skepptuna MK |
VW 1500 S |
||
Yngve Gustavsson Lars Dahlman |
Sigtuna RC Sigtuna RC |
VW 1500S |
||
Niklas Albinsson Kjell Hellqvist |
Fredriksbergs MK Fredriksbergs MK |
VW Golf |
||
Jonas Björnvad Anna Marions |
Mälaröarnas MK Gotlands MF BK |
VW Golf |
||
Jonas Hane Kristin Hane |
Ludvika MS Ludvika MS |
VW Golf |
||
Johnny Ekeflo Mattias Lago |
Team Skogsåkarna Team Skogsåkarna |
VW Golf 3 |
||
Anders Nilsson Emil Nilsson |
SMK Arboga SMK Arboga |
VW Golf GTI |
||
Mats Engvall Maria Eriksson |
Sandvikens MK Sandvikena MK |
VW Golf GTI 16 V |
||
Stefan Hägglöf Mikael Pettersson |
SMK Gävle Järbo MK |
VW Golf III |
||
Jan Björe Jan Ström |
Eskilstuna MK Eskilstuna MK |
VW Golf MK3 |
||
Kalle Gustafsson Lars Mothander |
Haninge MK Gnesta MK |
VW Polo |
||
Sixten Westman Per Westman |
Almunge MK Almunge MK |
VW Polo |
||
|