© Detta material är skyddat enligt lagen om upphovsrätt. Eftertryck eller annan kopiering kan endast göras efter medgivande av Resultatservice.
Preliminärt resultat efter SS3
C4-Specialen 2016-09-18
SS 3 6000m. Skapad 2016-09-18 15:14:33

 
1 - A-förare R1a - R1a,Gr E, N-1400
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Tot Diff Kl Diff fg
 1 1 4 Jesper Larsson
Anna Larsson
Toyota Kristianstads MK
Larsson Rally
  0 0 16.02,6 0.00,0 0.00,0 0.00,0
 
5.20,9  5.21,3  5.20,4
 
2 - A-förare R1b - R1b,Voc, Gr. F N-1,6
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Tot Diff Kl Diff fg
 1 2 22 Leif Axelsson
Peter Augustinsson
Volvo S:a Sunnerbos MK
Augustinsson Måleri
  0 0 15.37,8 0.00,0 0.00,0 0.00,0
 
5.14,3  5.11,0  5.12,5
 2 2 19 Rikard Fors
Linda Larsson
Volvo SMK Hörby
  0 0 15.44,5 0.06,7 0.06,7 0.06,7
 
5.16,9  5.12,9  5.14,7
 3 2 21 Roland Brorsson
Bengt Andersson
Volvo SMK Hörby
Stefans Däckservice Hörby
  0 0 15.51,3 0.13,5 0.13,5 0.06,8
 
5.19,4  5.17,1  5.14,8
 4 2 20 Erik Andersson
Janne Persson
Volvo SMK Hörby
  0 0 15.53,9 0.16,1 0.16,1 0.02,6
 
5.17,8  5.19,3  5.16,8
 5 2 18 Tyko Nilsson
Henrik Svensson
Volvo Hässleholm MK
  0 0 16.00,3 0.22,5 0.22,5 0.06,4
 
5.22,2  5.18,7  5.19,4
 
4 - A-förare R3 - R3, Gr H1601-
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Tot Diff Kl Diff fg
 1 4 41 Bjarne Rutgersson
Mattias Rutgersson
Ford Stenungsunds MS
Team Jordvarme.se
  0 0 13.58,4 0.00,0 0.00,0 0.00,0
 
4.37,8  4.40,7  4.39,9
 2 4 36 Rolf Grybb
Lina Grybb
Opel Hässleholms MK
  0 0 13.59,0 0.00,6 0.00,6 0.00,6
 
4.43,0  4.37,7  4.38,3
 3 4 39 Mats Lundahl
Marie Eriksson
BMW Svedala MK
  0 0 14.04,8 0.06,4 0.06,4 0.05,8
 
4.47,3  4.39,5  4.38,0
 4 4 40 Anders Karlsson
Jan-Erik Jönsson
Ford Eslövs MK
  0 0 14.21,3 0.22,9 0.22,9 0.16,5
 
4.50,3  4.44,8  4.46,2
 5 4 34 Jörgen Hansen
Winnie Hansen
Porsche 025 Sas
  0 0 14.31,3 0.32,9 0.32,9 0.10,0
 
4.54,4  4.44,5  4.52,4
7 6 4 42 Östen Andersson
Simon Andersson
Opel Eslövs MK
AM Elteknik
  0 0 15.55,9 1.57,5 1.57,5 1.24,6
 
5.31,1  5.13,9  5.10,9
 
5 - A-förare 4WD alla
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Tot Diff Kl Diff fg
 1 5 54 Joachim Grahn
Rickard Nilsson
Ford Simrishamns MK
  0 0 13.44,7 0.00,0 0.00,0 0.00,0
 
4.37,6  4.33,0  4.34,1
 2 5 55 Peter Nilsson
Björn Nilsson
Mitsubishi Olofströms MK
  0 0 14.23,1 0.38,4 0.38,4 0.38,4
 
4.51,6  4.45,9  4.45,6
 3 5 56 Lars Östring
Anders Lundahl
Ford Helsingborgs KK
  0 0 15.23,6 1.38,9 1.38,9 1.00,5
 
4.53,9  4.45,0  5.44,7
 
6 - B-förare R1a - R1a,Gr E, N-1400
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Tot Diff Kl Diff fg
 1 6 7 Hampus Larsson
Steffen Rosengren
Toyota Kristianstads MK
Larsson Rally
  0 0 15.46,6 0.00,0 0.00,0 0.00,0
 
5.16,0  5.16,0  5.14,6
 2 6 5 Mikael Andersson
Magnus Andersson
BMW Kullings MS
Team Jordvarme.se
  0 0 15.51,2 0.04,6 0.04,6 0.04,6
 
5.18,5  5.15,8  5.16,9
 3 6 8 Viktoria Lindh
Magnus Persson
VW Hässleholms MK
Rally Team Lindh
  0 0 16.00,9 0.14,3 0.14,3 0.09,7
 
5.21,7  5.20,5  5.18,7
 
7 - B-förare R1b - R1b,Voc, Gr. F N-1,6
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Tot Diff Kl Diff fg
 1 7 25 Peter Vestlund
Magnus Larsson
Volvo Hässleholms MK
  0 0 15.21,2 0.00,0 0.00,0 0.00,0
 
5.08,7  5.05,6  5.06,9
 2 7 24 Daniel Ekdahl
Kjell-Arne Ekdahl
Volvo Lunds AC
  0 0 15.32,1 0.10,9 0.10,9 0.10,9
 
5.12,7  5.10,0  5.09,4
 3 7 23 Rolf Arne Nilsson
Mats Dahlgren
Volvo SMK Hörby
  0 0 15.38,5 0.17,3 0.17,3 0.06,4
 
5.12,6  5.12,0  5.13,9
 4 7 27 Marcus Ekdahl
Roger Clausson
Volvo Lunds AC
  0 0 16.12,7 0.51,5 0.51,5 0.34,2
 
5.48,9  5.10,7  5.13,1
 
8 - B-förare R2 - R2, Gr H1,6,Gr N-2,0
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Tot Diff Kl Diff fg
 1 8 60 Kenneth Kolbe Jensen
Jeannette Kvick
Peugeot 025
  0 0 14.22,3 0.00,0 0.00,0 0.00,0
 
4.51,0  4.44,3  4.47,0
 
9 - B-förare R3 - R3, Gr H1601-
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Tot Diff Kl Diff fg
 1 9 48 Thomas Brolin
Camilla Brolin
Skoda Vara MK
  0 0 14.11,8 0.00,0 0.00,0 0.00,0
 
4.46,0  4.43,0  4.42,8
3 2 9 51 Tommy Nilsson
Johan Thuresson
Honda SMK Hörby
  0 0 14.25,8 0.14,0 0.14,0 0.14,0
 
4.51,8  4.47,3  4.46,7
2 3 9 47 Anders Åberg
Joakim Jönsson
Peugeot Hässleholms MK
Team Rallyshop.se
  0 0 14.30,8 0.19,0 0.19,0 0.05,0
 
4.49,5  4.49,4  4.51,9
 4 9 50 Jörgen Lundgren
Andreas Nilsson
Opel Lunds AC
  0 0 14.30,8 0.19,0 0.19,0 0.00,0
 
4.52,5  4.49,1  4.49,2
6 5 9 45 Alf Nilsson
Anneli Nilsson
BMW Eslövs MK
  0 0 14.43,4 0.31,6 0.31,6 0.12,6
 
4.55,2  4.55,2  4.53,0
5 6 9 44 Uffe Jansson
Olof Thulin
Opel SMK Örkelljunga
  0 0 14.43,9 0.32,1 0.32,1 0.00,5
 
4.58,6  4.51,5  4.53,8
 7 9 46 Ola Johansson
Leif Johansson
VW Hyllinge MS
  0 0 14.51,3 0.39,5 0.39,5 0.07,4
 
5.12,9  4.50,5  4.47,9
 8 9 49 Martin Olsson
Charlotte Hildingsson
Volvo Kristianstad MK
  0 0 16.01,8 1.50,0 1.50,0 1.10,5
 
5.25,0  5.16,3  5.20,5
 
11 - C-förare R1a - R1a,Gr E, N-1400
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Tot Diff Kl Diff fg
 1 11 13 Björn Hansson
Lyn Andersson
Mazda Hässleholms MK
  0 0 16.00,1 0.00,0 0.00,0 0.00,0
 
5.22,7  5.13,2  5.24,2
3 2 11 12 Göran Hansson
Lukas Hansson
Opel Hässleholm
  0 0 16.48,7 0.48,6 0.48,6 0.48,6
 
5.34,5  5.29,8  5.44,4
4 3 11 15 Alexander Nilsson
Frida Johansson
VW SMK Örkelljunga
  0 0 16.50,5 0.50,4 0.50,4 0.01,8
 
5.46,6  5.35,8  5.28,1
5 4 11 16 Kennie Frostensson
Tonny Frostensson
VW Olofströms MK
  0 0 16.59,2 0.59,1 0.59,1 0.08,7
 
5.48,1  5.37,2  5.33,9
2 5 11 11 Anders Frostensson
Per-Ivar Hellberg
VW Olofströms MK
  0 0 17.13,3 1.13,2 1.13,2 0.14,1
 
5.34,2  5.28,3  6.10,8
 6 11 14 Bo Nilsson
Andreas Estenäs
Opel SMK Hörby
  0 0 18.23,6 2.23,5 2.23,5 1.10,3
 
7.19,0  5.32,5  5.32,1
 7 11 17 Anna Schultz
Hampus Björk
VW Hässleholms MK
  0 0 19.28,7 3.28,6 3.28,6 1.05,1
 
6.49,3  6.21,6  6.17,8
 
12 - C-förareR1b - R1b,Voc, Gr. F N-1,6
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Tot Diff Kl Diff fg
 1 12 31 Jonas Hansson
Johan Hansson
Volvo SMK Hörby
Stefans Däckservice Hörby
  0 0 15.59,0 0.00,0 0.00,0 0.00,0
 
5.21,0  5.18,9  5.19,1
 2 12 29 Skawomir Bronk
Jan Nilsson
Volvo Lunds AC
  0 0 16.11,9 0.12,9 0.12,9 0.12,9
 
5.26,6  5.22,3  5.23,0
 3 12 32 Anders Hasselgren
Agneta Staaf
Volvo SMK Hörby
Stefans Däckservice Hörby
  0 0 16.26,8 0.27,8 0.27,8 0.14,9
 
5.27,2  5.25,0  5.34,6
 
14 - C-förare R3 - R3, Gr H1601-
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Tot Diff Kl Diff fg
2 1 14 52 Andreas Andersson
Fredrik Schultz
BMW Kristianstad MK
  0 0 16.05,2 0.00,0 0.00,0 0.00,0
 
5.30,9  5.17,9  5.16,4
 
20 - Juniorlicens
Kp Kl Snr Förare / Kartläsare Bilmärke Klubb / Anmälare Anm. Övr Trp Totalt Diff Tot Diff Kl Diff fg
 1 20 1 Victor Hansen
Jens Hansen
VW SMK Hörby
Team Rallyshop.se
  0 0 16.09,5 0.00,0 0.00,0 0.00,0
 
5.28,4  5.18,6  5.22,5
 2 20 2 Lukas Hägg
Magnus Hägg
Volvo Trelleborgs MK
  0 0 16.15,1 0.05,6 0.05,6 0.05,6
 
5.28,1  5.24,5  5.22,5
 3 20 3 Hampus Ströbeck
Torbjörn Ströbeck
Volvo Höörs MK
  0 0 17.54,3 1.44,8 1.44,8 1.39,2
 
6.04,3  5.55,8  5.54,2

Resultatservice